Google Freud Tahmin Oyunu Huzurlarınızda!

google-freud-tahmin-oyunu-yarismasi-incelemesi

Televizyonlar popüler yarışması olan Aileler yarışıyor oyununu Google kendine göre uyarladı ve kullanıcıların huzuruna Google Freud olarak sundu. Şimdi bu oyunun detaylı incelemesinden bahsedelim.

Bir ara Türk Televizyonlarında da Aileler Yarışıyor adlı programı görmüşsünüzdür. Google Freud oyunu da bu yarışma türüne benzeyen bir tahmin oyunu. Google’ın böyle bir adım atması ilginç olarak görülse de aslında kendi işleyişine çok uygun bir oyun olmuş.

Aileler yarışıyor programına yabancı olanlar için bir ön bilgi geçelim. Yarışmada size bir soru sorulur, sonrasında nokta işaretleri ile boş bırakılır, siz de en popüler 10 cevabı vermeye çalışırsınız. Böyle anlatınca biraz karışık gelmiş olabilir ama size biraz da örnek ile bunu anlatmak istiyorum.

Örneğin size çok ünlü bir isim sorulur, der ki, Georghe “…” size noktalı yerleri doldurmanız istenir. Siz de popüler olabilecek cevapları sıralamaya başlarsınız. Hepinizin aklına ilk “Bush” geldi, bunun gibi cevaplar verilmelidir.

Google Freud oyununda 4 türde kategori yer alıyor. İlk kategori ünlü isimlerden oluşuyor, ikinci kategori genel sorular, yani her şey olabilir, kültür soruları ve insanlar hakkında sorular karşınıza geliyor. Her soruya 3 kere cevap verme hakkınız var aksi takdirde kaybedersiniz. Size sorulan soruların cevapları Google içerisinde ilk on listesine girmeyi başaranlardan oluşuyor.

Google Freud oyunu oldukça zevkli ama genelde Amerikan tarzı kültür soruları çıktığı için bize biraz yabancı kaçabiliyor. Biraz daha bölgesel olarak detaylı olarak düzenlenirse daha etkili olacağını düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir