God of War İçin Mısır Mitolojisi

God of War İçin Mısır Mitolojisi

Şimdiye kadar çıkardığı tüm serilerle oyun severleri kendisine hayran bırakan God of War yine müthiş bir çıkışın peşinde. 2015 yılı itibariyle bizlere sunulan God of War 3 Remastered bir anlamda bizi kesmiş, fakat oyunu oynadıktan sonra da aynı yeni oyun isteğinin ateşlenmesinin önüne geçememiştir. Hatta istatistiksel olarak serinin çıkardığı son ana oyun God of War Ascension olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda oyunun yeni bir ana oyuna ihtiyaç duyduğunu düşünmek çokta zor olmasa gerek. God of War 4 söylentileri ise E3 2016 fuarında yapılan tanıtım standıyla son buldu. Artık oyun içi detaylarına dahi eriştiğimiz yeni bir GoW oyunu geliyor.

Yapılan tanıtımda bizlere sunulmuş olan God of War 4 oyunu tamamıyla İskandinav tanrıları üzerine geçen bir senaryoya sahipti. Genel yapısının da Kratos ve oğlu arasına bağlanmış olan ana bir senaryoyla sunulacağı kesinlik kazanmıştı. Şimdi ise Mısır mitolojisi için hazırlanmış olan bir senaryodan bahsedilen röportaj ortaya çıktı. Üstelik röportaj Eurogamer gibi saygın bir oyun portalı tarafından yayınlanıyor. E3 2016 bünyesinde tanıtıldıktan sonra en çok ilgi çeken oyunlar arasında gösterilen God of War 4 çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Çünkü oyun mevcut geliştirmelerle değil tam tersine sil baştan tasarlanıyor. Geliştirme işlemleri ise röportajın sahibi Cory Barlog yönetmenliğinde devam ediyor. Peki God of War 4 İskandinav tanrılarına karşı mı oynanacak yoksa Mısır mitolojisini mi temeline alacak?

God of War 4 Hangi Tanrıları İçerecek?

God of War 4 oyun içeriği İskandinav tanrıları ile Kratos ağırlıklı bir senaryoyla sunulacak. Şuan için Eurogamer tarafından servis edilen röportajın gelişim aşamasındaki düşünceleri kapsadığını söyleyebiliriz. Bir anda tekrardan God of War 4 mısır tanrıları gündeme gelse de firavunlar ile medeniyetlerin özdeşleşmiş olmasından ötürü bu fikirden vazgeçildiği öğrenildi.

Aynı zamanda İskandinav mitolojisinde önemli yer edinen Thor ya da Odin gibi karakterlerinde karşımıza çıkması heyecan yönünü arttırıyor. GoW 4 oyunu için geri sayım başlamışken tanrıların başına bela olacağımız günlere yine fazlasıyla yaklaştık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir