God of War Çoklu Oyuncu Moduyla Üzdü

God of War Çoklu Oyuncu Moduyla Üzdü

İlk God of War oyunundan bu yana efsanevi bir çıkış yakalayan seri özellikle de çoklu oyuncu seçeneğiyle vazgeçilmez co-op oyunlar arasında yer alıyordu. Ancak aldığımız kötü haber oyun dünyasını derinden üzecek gibi gözüküyor. God of War yeni oyun ile beraber çoklu oyuncu desteği sunmayacağını açıkladı. Üstelik bunu söyleyen kişi de Level Up’a verdiği röportajla gündeme gelen SIE Santa Monica stüdyosunun başındaki isim Corey Barlog. Kaynak oldukça sağlam olduğu için şimdiden üzülmeye başlayabilirsiniz. Keza bunun geri dönüşü olacağını da hiç zannetmiyorum. Öyle sıradan bir geçiştirmeden ziyade kasıtlı olarak yeni God of War çoklu oyuncu içermeyecek, bunun yerine ana senaryoya yoğunlaştık demeyi tercih ediyorlar.

Yalnızca PlayStation 4 oyuncularına özel olarak tasarlanan oyunun PS cephesinde büyük bir üzüntüye sebep olduğu ise ilk günden belirgin şekilde görülüyor. Kratos ile atılacağımız maceralarda artık arkadaşlarımızla ya da online ortamda oyun oynayamayacağımızı öğrenmek gerçekten üzücü. Fakat yine de oyunun da dünyanın da sonu olmadığını biliyoruz. Sonuç itibariyle God of War serisini çoklu oyuncu desteği ile sevmedik.

God of War Ana Senaryosu

God of War ana senaryosu hakkında antik Mısır’ı konu alacakken son anda günümüz yozlaşmasının etkisinden ötürü İskandinav tanırlarına yönelmiş. Böylece karşımıza çok daha geniş bir içerik çıkmasa da daha eğlenceli unsurlar doğacak diyebiliriz. Thor gibi karakterleri de içerecek olan oyunun çoklu oyuncu desteğini ise hiç kafasına takmayan geniş bir kitlede var.

Kaldı ki 2013 yılında çıkan God of War: Ascension çoklu oyuncu için serinin miladı diyebiliriz. Ondan önce hiç aktif olmayan, bu noktadan sonra da aktif olmayacak olan bir oyun modülü olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir