God of War 4 İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

God of War 4 İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

God of War oyunu sevilen serilerden biri olmasına rağmen son sürümün belirsizlikleriyle gündeme gelmeye devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde ise oyunla ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. Bu sızdırılmış bilgilerin artık günümüz oyun dünyasından ziyade daha büyük bir ivmeyle karşımıza çıktığını söyleyebiliyoruz. Nitekim oyun sektöründe de sızdırma bilgi deyip geçilen detayların gerçekle bağıntılı olduğu sonradan ortaya çıkıyor. Yani boş söylemlerden ziyade gerçekten olası bilgilerin yer almaya başladığını vurgulamak gerekiyor.

God of War 4 oyunu ile ilgili yapılan sızdırmalar ise hem oyun içi bazı bilgileri hem de görselleri kapsıyor. Bu bağlamda oyunun nasıl bir maceraya davetiye çıkardığını da anlayabilmiş oluyoruz. Nerdleaks tarafından sunulan sızıntılarda yayınlanan görseller çok fazla dikkat çekti ve kısa sürede Twitter üzerinden yayıldı. Bu durum oyun severlerin siteye akın etmesine ve sitenin anlık olarak erişime kapanmasına sebep oldu. Ancak bu erişim kesintisi kasıtlı olarak yapılmadı. Tamamen sitenin ziyaretçi sayısını kaldıramamasından ötürü yaşanan teknik bir sorundu. Şuan aktif olarak God of War 4 oyunu hakkında bilgilere sizde ulaşabilirsiniz.

God of War 4 Oyununda Neler Olacak?

God of War 4 oyunu alıştığımız gibi Kratos karakteriyle başlayacak. Fakat bildiğimiz karakterle mi oynayacağız yoksa yeniden modellenmiş bir Kratos karakteriyle mi oynayacağınız tam olarak belirtilmemiş. Bunun yanında İskandinav Mitolojisini temeline alan bir hikâyenin bizi beklediği yazılmış. Bu sefer savaşacağımız tanrılar direkt olarak İskandinav mitolojisine ait olacak. Buda oldukça önemli ve merak edilen bir bilgi olarak oyuncuların dikkatini çekti.

Kuzey ülkelerine doğru açılan oyun haritası daha geniş bir oynanabilirlik sunacak. Bu Light Elf’lerin şehirleri arasında yer alan Alfheim kentinden başlayacağımıza işaret olabilir. Buraya kadar hepsi tutarlı olsa da tek belirsiz detay şu oldu. Geliştiricilerden Santa Monica şimdiye kadarki seriyle aynı doğrultuda bir oyun tasarladıklarını dile getirmişti. Ancak sızıntılar God of War 4 oyunu için her açıdan farklı bir oyun olduğunu gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir