God of War 4 İçin Eski İskandinav Dili Şok Etkisi Yarattı

god of war 4

PlayStation 4 konsoluna sahip olanların bu yıl içinde en çok beklediği oyunların başını tabi ki God of War 4 çekiyor. Sony Santa Monica Studio tarafından geliştirilen oyunun seriye devam edeceğini düşünen oyuncuların ise ters köşeye yattığını belirtmeliyiz. Çünkü God of War 3’ün ardından gelen bu oyun bir devam oyunu değil. Aksine tüm oyun hakkındaki bildiklerinizi unutmanızı sağlayacak, günümüz görselliğini ve oynanabilirliğini yansıtarak bize yepyeni bir hikâyeyi sil baştan sunacak bir yapım. Bu bağlamda God of War 4 oyunu çok geniş bir kitlenin dikkatini çekiyor.

Santa Monica Studio geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden oyunu bekleyen kitlenin sorularını alarak yanıtladı. Bu sorular arasında ilginç olan çok sayıda cümlenin var olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Fakat aralarında en ilginç olanı herkesi şok etmeye yetti. Artık oyunların geçtiği döneme ve o döneme ait her detaya sahip olduğunu bilmekteyiz. Buna dayanarak Cory Barlog stüdyodaki geliştiricilerle verdikleri ortak karar neticesinde oyunun dilini belirlediklerini söyledi. Eğer oyunun konuşma dilinin İngilizce olacağını tahmin ettiyseniz tamamen yanıldınız demektir. İskandinav tanrılarının başına bela olacağımız God of War 4 dil seçeneğinde eski İskandinav dili var olacak.

God of War 4 Oyunu Ne Kadar Uzun Sürecek?

God of War 4 oynanış süresi ile ilgili olan soruda ise geliştiricinin verdiği cevap tatmin etti. Bir Twitter kullanıcısı ‘God of War 4 100 saatlik oynanış sunabilecek mi’ şeklinde ilettiği sorusuna yanıt aldı. Bu tabi ki tüm oyun severlerin aklındaki soru işaretlerini giderdi.

Net olarak 100 saatlik bir oynanışı onaylamayan Cory Barlog verdiği cevapta ‘bir insanın gücünün yettiği kadar uzun geliştirildiğini’ söyledi. Dolayısıyla artık God of War 4 oyunu hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Anladığımız kadarıyla da Sony bu süreç zarfında bu soru cevap klişesini sıklıkla yaparak bilgiler sunmayı sürdürecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir