Gears of War 4 İçin PC Çıkışı Yakın Gibi Gözüküyor

Gears of War 4 İçin PC Çıkışı Yakın Gibi Gözüküyor

Gears of War oyunu uzun zamandır oyun severlere sunulan bir seri olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Xbox platformu için çıkarılan serinin daha önceden PC sürümünü çıkardığı oyunlara rastlamıştık. Bunun son örneğini ise Gears of War: Ultimate Edition oyunu ile yaşadık. Oyun kimsenin beklemediği bir biçimde PC platformuna da çıkışını yaparak oyuncularla buluştu. Bunun üzerine herkesin gözü geliştirilmekte olan Gears of War 4 oyununa çevrildi. Aslında henüz Gears of War 4 çıkış tarihi bile netleşmemişken böyle spekülasyonlara normal bakılabilir.

Ancak Gears of War 4 oyunu için PC sürümü çıkacak mı olgusu her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor. Şuana kadar geliştirici firma herhangi bir açıklama yapmadı. Son dönemlerde Xbox One oyunlarının PC sürümünün çıkması ise bariz bir gerçek olarak karşımızda duruyor. En son örneklerine baktığımızda Forza motorsport 6 oyunu Xbox One platformunun ardından PC platformu içinde çıkış yapmıştı.

Gears of War 4 PC Sürümü Çıkacak Mı?

Herkesin aklına diğer oyunlardaki geçiş dönemi gibi GoW 4 içinde böyle bir geçişin mümkün olacağı geliyor. Ancak Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı gibi farklı mecralar tarafından çok sayıda haber gündeme düşüyor. Örneğin Gamespot geçtiğimiz haftalarda bir haber duyurarak Gears of War oyununun hem Xbox One hem de PC sürümünün çıkacağını belirtmişti. Aradan bir kaç gün geçtiğinde ise haberin bir yanlış anlaşılma sonucu olarak yazıldığını söyleyerek düzeltmeye gidilmişti. Son verilen karara göre Gears of War 4 PC sürümü çıkmayacak denilmişti.

Bunun hemen ardından IGN tarafından sunulan haberde Gears of War 4 PC çıkışı olacağını, haberlerin doğru olduğunu savunarak gündeme geldi. Tüm bu karmaşanın ortasında gerçekten oyunun çıkıp çıkmayacağını merak eden milyonlarca PC oyuncusu şaşkın vaziyette bekliyor. Yapılacak en sağlıklı eylem ise Microsoft tarafından yapılacak açıklamaları takip etmek olacak. Ağır basan kısmın ise oyunun hem Xbox One hem de PC için çıkacağıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir