Gears of War 4 Ana Karakterleri Tanıtıldı

Gears of War 4 Ana Karakterleri Tanıtıldı

Gears of War 4 oyunu duyurulduktan sonra pek fazla detay sunulmamıştı. Bu durum oyuncuların tepkisine yol açarken geliştirici Coalition Games bu algıyı kırmak için yavaş yavaş bilgileri servis etmeye başladı. Aksiyonun düşmeyeceği oyunda oyunun içinden çok fazla detay bizlere ulaştırılmasa bile önemli sayılabilecek bazı kısımlar resmiyet kazandı. Bunların başında ise Gears of War 4 karakterleri büyük ilgi gördü.

E3 2015 fuarında yayınlanan Gears of War 4 oynanış videosu dışında hiçbir görselin paylaşılmadığı oyunda karakterler açıklandığında şaşkınlık yaratan detaylarda yer aldı. Örneğin herkesin beklentisi Marcus Fenix karakteriyle aktif bir oyun deneyimi yaşamaktı. Ancak ne yazık ki serinin bu adımında Marcus ile oynamamız mümkün olmayacak. En azından Fenix soyundan oğluyla aynı deneyimi yaşamaya çalışacağız. Çünkü küçük oğlu artık gelişerek oyunda aktif bir rol alacak.

Gears of War 4 Karakter Özellikleri

Gears of War 4 karakterleri arasında şuan için kesinleşen üç karakter resmi olarak tanıtıldı. Fakat tüm bunlara rağmen bir karakter hakkında tam bir sır perdesi hakim. Örneğin Marcus Fenix’in oğlu olarak karşımıza çıkacak olan JD Fenix en ilgi çekecek karakter gibi duruyor. Ki zaten direkt olarak ana karakter olan JD bir nevi Marcus efsanesini yaşatacak. JD daha önceden COG militanları arasında bulunmuş, genç yaşına rağmen felaketlerden ötürü AWOL’a gitmek zorunda kalan tek militandır.

Gears of War 4 karakter özellikleri arasında dikkat çekici detay ise ikinci karakter Delmont ‘Del’ Walker oldu. Grafikte sol tarafta yer alan karakterde COG üyesi olmakla birlikte daha önceden JD ile bağlantıları mevcut. AWOL’da da beraber oldukları dönemler oyunda sık sık flashback olarak sunulacaktır. Görselin sağında ise sır gibi saklanan Kat Diaz karakteri bulunuyor. Hakkında hiçbir detay verilmese de JD Fenix için önemli bir potansiyelde olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir