Gaming Paradise İptal Edildi

 gaming-paradise

Gaming Paradise büyük bir ses getirmesine rağmen iptal edildi. Espor etkinliği kapsamında dünya çapında bir ilgi uyandırmayı başaran Gaming Paradise Dota 2 ve CS GO ekiplerini bir araya getirecekti. ESL One Colegne 2015 ile başlayan espor etkinliklerinin ikinci büyük organizasyonu olacaktı. Ancak yaşanan sıkıntılar sebebiyle her şey başlamadan bitti.

Slovenia’da bulunan Portoroz şehrinde düzenlenecek olan etkinlik daha başlamasına günler varken sorunlar ortaya çıktı. Uçak biletlerinde problem yaşayan oyuncular buna rağmen şehre adım atmaktan vazgeçmediler. Şehirde konaklayacakları hotele varan Dota 2 takımları büyük bir şokla karşılaştı. Rezervasyonları yapılmayan, özel servislerle karşılanmayan, ulaşımda problemler yaşayan takımlar büyük bir rezaletin içine düştüler. Ciddi anlamda sorunlarla gün sayan Gaming Paradise buna rağmen Dota 2 takımlarının alçak gönüllükleriyle açıldı.

Tüm bu durumlardan haberdar CS GO takımları ise derin endişelerinden dolayı büyük bir ikilem yaşıyordu. Kısa bir süre sonra ESL Dubai turnuvasına katılacak olan CS GO takımının Gaming Paradise etkinliğine gelmemesinin sebebinde yine yaşananlar yatıyor. Geçtiğimiz günlerde Slovenia polisi hotele giderek ücret ödemeyi reddeden oyuncuların pasaportlarına el koyduğunu açıkladı. Oysaki oyuncuların tüm giderleri sponsorlar tarafından karşılanacaktı. Bu duruma tepki gösteren oyuncular her şeye rağmen Dota 2 turnuvasına devam etti. Sırf hayranlarını hayal kırıklığına uğratmamak için turnuvaya devam etseler de ödül havuzundan bir pay alamayacaklarını biliyorlardı.

Bu skandallarla yeni gelişmekte olan espor etkinliklerine büyük bir ket vurulduğunu söyleyebiliriz. Her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı, skandalların büyüyerek devam ettiği bir etkinlik gerçekleşiyor. Bu işi profesyonel boyuta taşıyacak bir organizasyonun ne zaman yapılabileceği ise bilinmiyor. Söz konusu organizasyonlar oyun severler için biçilmiş kaftan. Fakat bu tarz aksaklıklar oyun severler kadar profesyonel oyuncuları da fazlasıyla sıkıyor. Gaming Paradise dün resmi olarak iptal edildi diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir