GamesCom’da Stellaris İle Bomba Patladı

 Stellaris

Stellaris şimdiye kadar gelmiş geçmiş en büyük uzay simülasyonunu oyun dünyasına kazandıracak. Birçok efsanevi uzay oyununun piyasaya sürülmesiyle beraber yıllardır farklı konseptlerde oyunlarla karşılaştık. Ancak tam anlamıyla hiçbiri büyüleyici bir yapıya sahip değildi. Hep bir şeyler eksikti. İşte o eksiklikleri saptayarak Stellaris ile giderip bize sunan firma Paradox Development oldu.

Geniş ve sınırı olmayan bir evrenin istediğiniz her noktasına yıldızlar arası seyahat edebileceğiniz bir oyun düşünün. Üstelik belli haritalar ve ırklarla onlarla etkileşime geçebilmenizde mümkün. Keşfetme duygunuzu en üst noktaya taşıyacak olan oyun şimdiye kadar gelmiş geçmiş en geniş kapsamlı uzay oyunlarının arasına girecek gibi gözüküyor.

Geniş uzay boşluğunda keşfedilmeyi bekleyen yeni galaksiler, yıldızlar ve yıldız kümeleri sizleri bekliyor. Aynı zamanda farklı ırklarla barışçıl ya da savaş dolu bir etkileşime girebilirsiniz. Fazlasıyla heyecan dolu bir oyun deneyimini eşsiz strateji simülasyonuyla birleştiren Stellaris ciddi anlamda grafiklere sahip. Kendi topluluğunuza ait bilim adamlarınızı fizik, mühendislik ya da toplum üzerine eğiterek uzmanlaştırabilirsiniz. Aynı zamanda sizin gibi imparatorluklarla diplomasi alanında yapacağınız anlaşmalarla federasyonlar kurarak daha büyük bir güç haline gelebilirsiniz.

Mühendislik alanında yapacağınız araştırmalarla Stellaris oyununda ciddi buluşlar elde edebilirsiniz. Kendi gemilerinizi üreterek düşmanlarınıza korku salabilirsiniz. Aynı zamanda diğer gezegenlerde devasa yapılar keşfederek onları işleyebilir, elde edeceğiniz ganimetlerle imparatorluğunuzu genişletebilirsiniz.

Alışılmış strateji simülasyonlarına bakılırsa oldukça farklı bir konsepte sahip diyebilirim. Diplomasiyle ya da savaşarak tüm kainata imparatorluğunuzun gücünü kanıtlama fırsatına erişebilirsiniz. Hangi yolu seçeceğinize ise oyuna girdikten sonra karar verin. Çünkü muazzam bir evrenin içinde tamamıyla özgürsünüz. 1 dakika 44 saniyelik bir tanıtım videosuyla Stellaris, GamesCom fuarında ki herkesi büyülemeyi başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir