Futbol Yıldızı Online

futbol-yıldızı-online-oyna

Futbol Yıldızı Nasıl Oynanır

Football Superstar, yani futbol yıldızı, 3D online bir oyundur. PES, FIFA tarzı oyunları seviyorsanız bu oyuna da bayılacaksınız, gerçekten çok benziyorlar. Oyunda buluna kariyer modu ise oyunun esas teması. Bir tane karakter seçtikten sonra ufak çaplı maçlarla başlayıp zamanla ilerleyerek yükselmelisiniz. Burada hedefiniz kendinizi A milli takım çağırtmak olmalı. Bireyse oyunu sevmiyorum, takım oyunu daha iyi derseniz de seçtiğiniz takıma kupa heyecanı yaşatabilirsiniz.

Futbol yıldızı oyununa dâhil olduğunuzda karakterinizin fiziksel özellikleri hakkında değişimler yapıyorsunuz. Saçlar, kaşlar, gözler, boy derken işlemi tamamladıktan sonra oyunu iyi öğrenebilmeniz açısından antrenman yapmanız gerekiyor. Bu antrenmanlarda topa vuruşu, kafa ile yükselme, topu çalmak için kaymak, çalım atma, pas verme gibi işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmiş oluyorsunuz. Oyuna başladığınızda takımınızı kendiniz seçiyorsunuz, oyun içinde bireysel olursanız bir dahaki maçta forma bulamayabilirsiniz. Öncelikle takım oyunu oynayıp kendinizi gösterip daha büyük kulüplere transfer olmanız gerekiyor.

Futbol Yıldızı oyununu klavye ve Mouse ile aynı anda oynayabiliyorsunuz. W tuşu ile ileri doğru hamle yaparken Mouse ile etrafınızda dönebilirsiniz. Shift tuşu ile depar atabilirsiniz ama yorgunluk çubuğuna dikkat edin hızınız kısa süre sonra kesilecektir. Tab tuşuna sürekli basılı tutarsanız top neredeyse oraya gidersiniz, Space yani boşluk tuşu ile top rakipteyken kayabilirsiniz. Şutu çekerken farenin sol tuşunu kullanmalısınız, çok basılı tuttuğunuz takdirde daha sert vuruşlar yaparsınız.

Futbol Yıldızında sadece top koşturmuyorsunuz, şehrin restoranlarında, barlarında takıldığınız zaman da şöhret puanı kazanıyorsunuz. Kariyeriniz ne kadar artarsa basın sizinle o kadar ilgilenir. Öncelikle bölgesel basın haber yapar, zamanla seviyeniz artar ve büyük basın şirketleri sizinle görüşmek ister. Eğer kariyerinizde çok iyi değilseniz bulunduğunuz bölgedeki popüler mekânlara girme şansını da kaybedersiniz. Bu ilginç futbol simülasyonunu mutlaka deneyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir