Furi Oyunu Sadece Boss Dövüşlerine Yönelik Olacak

furi

Furi oyunu aksiyon kategorisinde yer alacak yeni bir proje. Oyunu geliştirmekte olan Fransa merkezli bağımsız oyun stüdyosu The Game Bakers oyundan oldukça umutlu gibi gözüküyor. Şimdiye kadar söz konusu geliştirmelere bakılırsa en üzerine düşülen oyun desek yanılmış olmayız. Furi aksiyon oyununun merkez çıkış noktasının boss dövüşleri olması oyuncular arasında bir heyecan yaratmış gibi duruyor.

Oyunda sürreal bir hapishanede hapsolduğumuz bir hikâyenin içinde yer alacağız. Herkesin aklına bu anlamda gelen ilk şey herkesle dövüşerek buradan kaçacağımız oluyor. Ancak oyun içinde sadece özel boss dövüşlerine katılacağız. Yani rakip olarak sadece bosslar var. Bunun haricinde kimseyle dövüşmüyoruz, kimseye bulaşmıyoruz ve alaka kuramıyoruz.

Hapishanede karşı karşıya geleceğimiz bosslarTakashiOkazaki tarafından tasarlanmış. TakashiOkazaki ismini AfroSamurai’den hatırlayabilirsiniz. Aslında son zamanlarda çıkan oyunlara bakarsak en dikkat çekici konseptlerden birisi. Furi oyununun oynanış türü iki farklı gruba ayrılıyor. Örneğin uzun menzilli bir silahı elimize aldığımızda izometrik aksiyon türüne dönüşmesinin yanında, düşmanımıza gereğinden fazla yaklaşınca kılıçlarla karşılaşacağımız yüksek tansiyonlu bir dövüşün ortasına düşeceğiz.

The Game Bakers firması Furi aksiyon oyunuyla bu tarzı seven oyuncular için çok farklı bir oluşum içine girmiş. Oyunun 2016 yılının içerisinde çıkması kesinleşmiş. Ancak net bir tarih olmamakla birlikte bahar mevsiminde olmasına büyük bir kesinlik gözüyle bakılıyor. PC ve PlayStation4 için çıkacak olan aksiyon oyunu Furi merakla bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir