Fruit Ninja En Eğlenceli Mobil Oyun

en-eglenceli-mobil-oyun-fruit-ninja
Play Store’un en gözde oyunlarından biri olan Fruit Ninja insanları müptelası haline getirmeye devam ediyor. Milyonlarca oyuncunun bıkmadan usanmadan rekor kırmak adına her gün kestiği meyveler büyük bir rekabet ortamı oluşturmuş. Oyuna başlar başlamaz karşımıza gelen mod seçimlerinden hemen klasik olanı seçerek hazırlıklara başlıyor oyuncular. Bu bölümde zaman sınırı yok ve üç meyve kaçırma hakkınız bulunuyor. Bu yüzden dilediğiniz kombo denemenizi yapabiliyorsunuz.

Oyunun temel prensibi hiç meyve kaçırmadan, bonusları toplayarak, bombaları kesmeyerek, kombo denemeleriyle en yüksek puanı alarak arkadaşlarınıza hava atmak. Kombo dediğimiz olay tek bir dokunuşla 3 ve daha fazla meyveyi aynı anda kesmek. Diğer bir oyun türü olan zamana karşıda ise 90 saniyelik bir zamanınız var. Bu zaman dilimi içinde tek bir kaçırma hakkınız var. Ancak buna karşın bombalar yok. Fruit Ninja’nın en can alıcı noktası ise eş zamanlı olarak multi oynanıyor olması. Yani arkadaşlarınızla kıyasıya bir mücadele vererek kapışmanız mümkün. En yüksek puan getirisi 3 ve üzeri meyvenin kesilmesiyle geliyor. Tabi tek hamlede yapılırsa. Bunun dışında meyve kaçırdığınızda puan düşüşü yaşıyorsunuz. Ayrıca bombaya dokunursanız puanınız ciddi anlamda düşüyor. O kadar ki 70 saniyede topladığınız puanları 2 bombaya dokunarak eksilere düşürebilirsiniz. Bonuslar ise değişik görsellerle önümüze gelen meyvelerdir. Bunlar bize zamanı yavaşlatma, daha çok meyve, en çok puan getiren meyvelerin gelmesi gibi özellikler sunar. Bizde ona göre daha çok kombo yapar çok meyveyle çok puan toplarız.

Fruit Ninja son derece baş belası olan bir oyundur. Bir çok kişinin bu oyunu oynarken uzun bir süre hiç bir şey yapmadığı ve kısa süre içinde sadece bu oyunu oynamaya başladığı bir gerçek. Ciddi anlamda bir bağımlılık etkisi yaratıyor. Ancak kontrollü oynandığı zaman tam bir toplu ulaşım aracı oyunu olarak görülebilir. Ya da sıra beklerken vakit öldürebilirsiniz. Fruit Ninja ile acımasız bir Ninja olacaksınız, ama meyvelere karşı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir