Forza Motorsport Yeni Oyun Hazırlıklarına Başlamış

Forza Motorsport Yeni Oyun Hazırlıklarına Başlamış

Forza Motorsport oyunu Microsoft tarafından önemsenen yarış serileri arasında bulunuyor. Gran Turismo ile kafa kafaya sürdürdüğü mücadelede Xbox platformunun en çok tercih edilen yarış oyunu olması bunun göstergesidir. Bildiğiniz gibi Forza Motorspor 6 oyunu geçtiğimiz dönemde çıkışını yaparak kendisini oyun dünyasına kanıtlamayı başardı. Hemen ardından ise PC platformu için Free2Play versiyonu olarak geliştirilen Forza Motorsport 6 Apex duyuruldu.

Henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan Forza Motorsport 6 Apex için ayrı bir heyecan yaşanırken bir yandan da yeni bir oyunun geleceği hissi yaratıldı. Bu hissin sebebi ise yapılan açıklamalara dayanıyor. Üstü kapalı bir biçimde bir sonraki Forza Motorsport oyununun hem PC hem de Xbox One için geliştirildiği bilgisi aktarıldı. Hatta yarış severlere müjdeli bir haber daha verilerek oyunun içeriğinde Lamborghini tarafından henüz piyasaya sürülmemiş olan Centenario modelinin olacağı belirtildi. Yani bu gövde gösterisine göre Forza 6 Apex sonrasında çıkacak olan sürümle piyasaya yeni sürülmüş olan araçla oynama keyfine erişebileceğiz.

Forza Motorsport Yeni Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Forza Motorsport ne zaman çıkıyor sorusu için henüz hiçbir bilgi paylaşılmıyor. Hatta Microsoft muhtemelen bu sefer hiçbir detayı oyuncularla paylaşmayacaktır. Çünkü zaten hali hazırda geliştirilen Forza 6 Apex var ve herkesin gözü onun çıkış tarihinde. Dolayısıyla bir sonraki Forza Motorsport oyununun çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmazsa üzerine düşülmeyeceğini düşünüyorlar.

Tahminlerimiz ise oyunun ilk olarak E3 2016 oyun fuarında tanıtılacağı yönünde. Fakat bunun ardından ne zaman resmi olarak çıkışını yapar net olarak bir fikir sahibi olamıyoruz. Bildiğimiz ve konferanstan öğrendiğimiz en önemli detay şimdiye kadar gelmiş geçmiş en geniş kapsamlı araç içeriğine sahip olacağıdır. Bu bağlamda yeni araçlardan tutunda klasiklere kadar geniş bir araba yelpazesi Forza Motorsport yeni oyunuyla bizlerle buluşacak. Aşağıda Lamborghini Centenario modeli için hazırlanmış olan tanıtım videosunu izleyerek yeni Forza oyununun çıkış noktasını kestirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir