Forza Horizon Tamamlandı ve Sistem Gereksinimleri Açıklandı

forza horizon

Forza Horizon 3 hayatımıza E3 2016 fuarı ile girerek Microsoft tarafından bizlere sunulacağı duyurulmuştu. Bir kaç ertelemeyle birlikte Forza Horizon Sport’un da geliştiriliyor olması bunun başlıca sebepleriyken nihai bir tarihe kavuşmuştuk. Microsoft tarafından açıklanan Forza Horizon 3 çıkış tarihi 27 Eylül 2016 olarak belirlenmişti. Bu bağlamda oyunun geliştirme işlemlerinin tamamlandığını da Playground Games duyurdu. Bu oyuncular için müjdeli bir haberdi. Keza Eylül ayına girdiğimiz şu dönemde bu ay içerisinde çıkacak bir oyunun tamamlanma haberi herhangi bir ertelemenin olmayacağının da garantisi haline dönüşüyor.

Tabi Xbox One ve PC için özel çıkan oyunlardan birisi olan Forza Horizon 3 gerçek anlamda yarış tutkunlarını mutlu edecek bir içeriğe sahip. Bunları sırasıyla şu iki ana maddeye sığdırabiliriz.

  • Araba Çeşitliliği

350’nin üzerinde araba modeli oyunda aktif olarak seçilebilir olacakken normal araçların dışında filmlerden ve yapımlardan oluşan konsept bölümü yer alacak. Bu şimdiye kadar çıkarılmış olan en geniş yelpaze demek oluyor.

  • Harita

Forza Horizon 3 haritası tamamıyla Avustralya kıtasını kapsayacak. Ve modelleme içeriğinin gösterimi oyun içi görüntülerde karşımıza çıkıyor. Gerçek anlamda büyüleyici bir yarış oyunu bizi bekliyor demek mümkün.

Aynı zamanda oyuna Halo 5 ile tanıştığımız Warthog aracının da ekleneceği bilgisi onaylandı. Oyun içinde AMG 2554 Transport Dynamics M12S Warthog CST olarak karşımıza çıkacak.

Forza Horizon 3 Sistem Gereksinimleri

İşlemci

  • İntel i7 3820 @ 3.6 GHz

RAM

  • 12 GB

Ekran Kartı

  • nVidia GTX 970 veya nVidia GTX 1060 4 GB ya da AMD R9 290X veya AMD RX 480 4 GB

Hard Disk

  • 55 GB Boş Alan (Tercihe göre SSD)

İşletim Sistemi

  • Windows 10 (Anniversary Edition Güncellemesi almış 14393.101 ve üzeri sürümlerde yalnızca 64 bit)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir