Forza Horizon 3 Hız Kesmiyor

Forza Horizon 3 Hız Kesmiyor

Forza Horizon 3 çok uzun bir süredir bekleniyordu. Bekleyiş ise E3 2016 fuarında son buldu. Genel itibariyle geniş bir yarış içeriğini bizlere sunmasının dışında içerik yönünden de en zengin yarış oyunları arasında bulunuyor. Bu yüzden Forza Horizon serisinin herkes tarafından fazlasıyla sevilmesi normal karşılanabilir. Bu sefer ise işin çığırdan çıktığını söylemeden geçmeyeceğiz. Çünkü 350’nin üzerinde farklı model arabayla beraber en geniş detayları yansıtan pist seçenekleriyle bir araya gelen Forza Horizon 3 yarış oyunu büyüleyici oynanış dinamiklerine sahip.

Oynanış dinamiklerinin kendisine has bir şekilde geliştirildiğini bilmemizin haricinde oyun konseptinde de NFS esintilerine rastladığımızı görebiliyoruz. Yayınlanan Forza Horizon 3 fragmanı 8 dakikalık bir yarış deneyimini bizlere sunarken BMW M4 Coupe ile pistin tozunu nasıl attıracağımızı görme şansı yakalıyoruz. Üstelik yarış türleri arasında Speed Trap olarak bilinen, NFS ile özdeşleşmiş hız üzerine kurgulanan yarış tipini görme fırsatı yakalıyoruz. Fuarda yapılan görsellerde de, yayınlanan bu Forza Horizon 3 oynanış videosunda da temel konseptin grafik ağırlıklı olduğunu anlamış olduk.

Forza Horizon 3 Pist Seçenekleri

Forza Horizon 3 pist seçenekleri ile dikkat çeken bir yelpazeyi bizlerle buluşturacak. Özellikle de oynanış videosu itibariyle orman ve kırsal alanlarda koştuğumuz bir parkuru görebiliyoruz. Tabi bunun haricinde de yüzlerce farklı pistin bizlere sunulacağını söylemeliyiz. Bu bağlamda drift gibi farklı yarış seçeneklerinin de sunulacağını biliyoruz. Böylece yarış oyunları arasında güçlü bir alternatifin bizlerle buluşacağı aşikâr bir durum haline dönüşüyor.

Microsoft konferansında duyurulan Forza Horizon 3 araç seçenekleri ve pist çeşitliliği yönünden de, grafik ve oynanabilirlik yönünden de ilgi çekici bir yapım olacak. Şimdiye kadar serinin en ayrıntılı oyunu olmasının dışında yarış oyunları arasında da önemli bir noktaya erişeceğini söyleyebiliriz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir