Forza 6 Apex Sistem Gereksinimleri Sizlerle

Forza 6 Apex Sistem Gereksinimleri Sizlerle

Forza Motorsport 6 ile 2015 yılında buluşan Xbox One oyuncuları oyunun tadını tam gaz çıkarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında çıkış yapmasıyla birlikte PC oyuncularına yönelik bir sürümün geliştirileceğinden bahsedilmişti. Üzerine birde Free 2 Play yani ücretsiz oynanışla sunulacak olması heyecanın dozunu iyice arttırdı. Forza 6 Apex ismiyle çıkış yapacak olan oyun Turn 10 Studios tarafından hızla geliştirilmeye devam ediliyor. Herkes tarafından merakla beklense de henüz Forza Motorsport 6 Apex çıkış tarihi hakkında net bir bilgilendirmeye resmi olarak ulaşamıyoruz.

Ancak bunun haricinde sevindirici haberlerde yok değil. Örneğin geçtiğimiz gün stüdyo Forza 6 Apex açık beta testi için tarihleri açıkladı. Buna göre sizde oyunu ilk oynaynalardan olmak istiyorsanız 5 Mayıs 2016 tarihinden itibaren kimselere söz vermeyin. Henüz kaç gün süreceği de bilinmemesine karşın ortalama olarak 3 gün sürmesine kesin gözüyle bakılıyor. Dün ise Forza 6 Apex minimum sistem gereksinimleri dahil olmak üzere tüm donanım ihtiyaçları oyun severlerle paylaşıldı. Buna göre PC kullanıcılarının heyecanı ikiye katlandı diyebiliriz.

Forza 6 Apex Sistem Gereksinimleri

Forza 6 Apex sistem gereksinimleri aslında beklenen detaylara sahip olarak geldi. Ancak bu bağlamda tıpkı Quantum Break’te olduğu gibi Windows 10 işleti sistemine ihtiyaç duyacağımızı unutmamak gerekiyor. Asıl mesele ise DirectX 12 destekli ekran kartına sahip olmak zorunda oluşumuz. İlk sırada yer alan sistem özelikleri minimum, ikinci sıradaki donanım tavsiye edilen, üçüncü sırda ise 4K görüntü için ideal olandan oluşuyor.

  • İşlemci

Intel Core i3-4170 @ 3.7 GHz

Intel Core i7-3820 @ 3.6 GHz

Intel Core i7-6700K @ 4.0 GHz

  • RAM

8 GB Bellek

12 GB Bellek

16 GB Bellek

  • Ekran Kartı

nVidia GeForce GT 740 2 GB ya da AMD Radeon R7 250X

nVidia GeForce 970 4 GB ya da AMD Radeon R9 290X

nVidia GeForce GTX 980ti 6+ GB ya ad AMD Radeon Fury X

  • Hard Disk

30 GB

30 GB

30 GB SSD

  • DirectX Sürümü

DiectX 12

  • İşletim Sistemi

Windows 10 (Yalnızca 64 Bit)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir