Five Nights at Freddy’s at 4 İçin Geri Sayım

 Five Nights at Freedy’s at 4

Five Nights at Freedy’s serisi Steam üzerinde en çok ilgi gören oyunlardan birisi. Scott Cawthon tarafından yaratılan oyun gerçekten bu kadar ilgi görerek büyümeyi nasıl başardı hala merak ediliyor. Çünkü oyunun yapımı, hikayesi, teknik detayları tamamen tek bir kişinin elinden geçiyor. Steam ve Reddit üzerinde en çok konuşulan oyunlardan biri olmayı başarması ise yaklaşık olarak 1 yıllık bir süreçte yaşandı. Bu kadar kısa bir sürede bu başarıyı gerçekten takdir etmek gerekiyor.

Five Nights at Freedy’s 4 oyunu önceki oyunlardan bağımsız olarak karşımıza çıkacak. Zaten serinin en büyük özelliği bu diyebiliriz. Daha önce çıkan 3 oyunda birbirinden bağımsız hikayelere sahipti. Dolayısıyla tekil yapım bir oyunun bu kadar detayının nasıl ortaya çıktığını düşündüğümüzde elle tutulur bir cevap bulamıyoruz. Seriyi sevenler kadar nefret edenlerde var. Çünkü bir anda parlaması ve başarıya ulaşmasına tepki gösteren bir kitle oluştu. Daha kaliteli yapımları geride bırakması bunun en büyük sebebi olabilir.

8 Ağustos tarihi serinin ilk oyununun çıkış tarihiydi. Scott Cawthon için oldukça özel bir an olduğu için serinin 4.oyunu Five Nights at Freedy’s 4 içinde aynı tarih çıkış zamanı olarak belirlenmiş. Oyun ise gelişimini tam gaz sürdürmeye devam ediyor. Serinin bu sürümü genişleme paketi çıkacak olan ilk oyun.

Her yeni çıkan sürümüyle çok farklı bir oyuncu kitlesine hitap eden oyun bu sefer nasıl bir kitleye hitap edecek bilinemiyor. Çünkü yapımın standartları sürekli değişiyor. Five Nights at Freedy’s 4 için bir cadılar bayramı paketi eklenti olarak sunulacak. Oyunun Ağustos ayında çıkmasıyla birlikte 31 Ekim tarihinde eklentide aktif hale gelecek. Serinin daha ne kadar gelişeceği ise oyun severler tarafından en çok merak edilen soruların başında yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir