Final Fantasy 7’de Seslendirme Konusu Netleşiyor

Final Fantasy 7'de Seslendirme Konusu Netleşiyor

Final Fantasy 7 oyunu belki de oyun dünyasına yön veren yapımlardan birisi olarak tanımlanır. Efsaneleşmiş oyun gerek senaryosuyla gerek çıkış yaptığı dönemki grafikleriyle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu yüzden Final Fantasy 7 oyunu hakkında herkesin fikrinin net olduğunu söyleyebiliriz. Square Enix firması tarafından geliştirilen Final Fantasy 7 Remake ise birçok kişiyi heyecanlandırmayı başardı.

Zira günümüz grafikleriyle, günümüz senaryo koşulları değerlendirildiğinde yeni bir Final Fantasy 7 oyunu herkes için oynanabilir olacaktır. Yapım aşamasında olan oyunun sadece PlayStation 4 için tasarlandığının altını çizdikten sonra yavaş yavaş detaylarının açıklanmaya başladığını da belirtelim. Özelikle geçtiğimiz günlerde Dengeki PlayStation isimli mecrada bir röportaja yer verildi. Bu röportaja bakıldığında Square Enix tarafından yapılan Final Fantasy 7 Remake açıklamaları bazı oyuncuları tatmin edici düzeydeydi.

Örneğin oyunun bölüm bölüm sunulacağının öğrenilmesi başlı başına sevindirici bir haber olarak yorumlandı. Çünkü böylece birçok kişinin uzun soluklu bir oyun deneyiminin mümkün olacağını düşünmesi olağan bir durum oluyor. Bir noktada yayınlanacak DLC ve genişleme paketleriyle geniş kapsamlı bir hikâyenin var olacağını düşünebiliriz. Röportajda dikkat çeken farklı detaylar arasında ise geniş bir haritayla açık dünya Final Fantasy 7 Remake ile karşılaşacağımızdı.

Birçok kişinin açık dünya oyunu beklememesine karşın henüz resmi olarak açıklanmasa da oyunun bu kriterlere sahip olacağı bekleniyor. Aynı amanda oyunun birçok sandbox öğesine sahip olacağı yine dikkatlerden kaçmayan hususlar arasında bulunuyor. Final Fantasy 7 çıkış tarihi olarak net bir zaman dilimin söz konusu değilken yakın gelecekte Square Enix tarafından daha elle tutulur bir bilgilendirme yapılacağı düşünülüyor. Seriyi sevenler için daha şimdiden sistem gereksinimleri, oyunun içeriği ve benzeri detayları beklenmeye başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir