Final Fantasy 7 Remake Savaş Sistemi Çok Farklı Olacak

 Final Fantasy 7

Son iki yıl içerisinde çıkmış en bomba oyun haberlerinden birisi efsanevi Final Fantasy serisinin geri dönüşüydü. Final Fantasy 7 Remake için şuan efsanevi geyikler dönüyor. Düşünsenize böyle bir efsane dönüyor. Zaten normal şartlarda hakkında konuşulmaması garip olurdu. Bu yeniden yapımın sunacağı en büyük özellik ise tamamıyla farklı bir oyun yaratma isteğidir.

Hatırlayacağınız üzere oyunun bazı konularında geliştiriciler arasında anlaşmazlıklar çıkmıştı. Buna göre ya yeni bir savaş sistemiyle yeni oyun yapar gibi özeneceğiz, ya da söz konusu oyunun aynısını oynamak zorunda kalacağız. Muhtemelen birinci fikir hepsi için avantajlıdır. Özellikle yönetmen Tetsuya Nomura tarafından oyunda köklü değişikliklere yer verileceğinden fakat genel yapısının değiştirilmeyeceğinden bahsedildi.

Final Fantasy 7 Remake için öncelik tamamıyla savaş sistemine çevrilmiş. Yeni bir sistem üzerinde çalışan geliştiriciler bu noktada yaklaşık 10 yıl önce çıkmış bir oyunu örnek alıyorlar. Final Fantasy Advent Children oyununun örnek alındığı yapımın yönetmeni grafiklerin ve sistemin aynı olmayacağını garanti ediyor. Sadece sistem hakkında bazı detayları geçmiş oyundan alacaklarını bildirdi.

Geçtiğimiz hafta OPM UK için verdiği röportajda birçok farklı konunun konuşulduğunu fakat bunların kifayetsiz olduğunu söylemişti. Yönetmen oyunu bir shooter haline getirmek ya da farklı bir oyun tarzına sürüklememek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Oyun stilli ve amacı aynı kalacak. Sadece oyun için gelişmeler, grafik düzeltmeleri ve oynanabilirlik arttırılacak.

Yaklaşık olarak 10 yıllık geçmişi bulunan oyunun zamanın savaş stratejileri ve teknolojileriyle dolu olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında çıkması beklenen oyunun ciddi savaş teknikleriyle donanmış olması bekleniyor. Yönetmenin bitiş tarihiyle ilgili sorulara verdiği cevapsa geliştiriciler ne zaman bitirirse diye cevap veriyor. Oldukça içlerine sinen bir iş çıkararak Final Fantasy 7 Remake oyununa noktayı koymaları bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir