Final Fantasy 7 İçin Artık Geri Sayım Başladı

final-fantasy-VII-7

E13 2015 sırasında duyurusu yapılan fantastik oyun diye anılan Final Fantasy 7’nin baştan başlanarak tekrar yapıldı. Square Enix 1997 yıllarında çıkardığı oyunun temasını kullanarak yeni bir oyunu ileriye sürecekti. Baştan yapılması planlanan oyun için açıklama geldi. Orijinal Final Fantasy 7 çıktığı zaman PS4’e çıkacak.

Birçok fantastik oyun hayranı için özel dizaynlar, özel tasarımlar, özel haritalar ile dolu bir oyun. Oyunu oynarken kendinizden geçeceksiniz. Kendinizi dış dünyaya kapatarak oyuna bağlanacaksınız. Oyun içerisindeyken gözünüz başka hiçbir şeyi görmeyecek. Kendinizi Final Fantasy oyununa kaptırdığınızda oyun sizi otomatikman kendine bağlayarak sizin oyundan çıkmanızı engelleyecek. Sadece bilgisayar üzerinden değil Xbox ve PS 4 üzerinden de bu oyunun oynanacağı açıklandığında tüm takipçiler çok heyecanlanmıştı. Ancak bu kadar büyük ve fazla grafikli oyunu PS 4’e uyumlu yapmak çokta kolay olmayacaktır. Geçtiğimiz aralık aylarında düzenlenmiş olan PS Experience etkinliği kapsamında duyurulan portun çıkış tarihi kesin olarak belli oldu. Play Station 4 için çıkmış olan Final Fantasy 7 Ekim 2015 günü itibari ile oyuncularla kavuşacak.

Final Fantasy 7 oyununu bekleyen birçok oyun sever kendilerini PS 4 platformunda oyun keyfi için hazırlıyor. Play Station 1 de çıktığında fazla hissedemedikleri oyun keyfini zirvelerde yaşamak için 7 Ekimi iple çekiyorlar.  Oyuncuların aklına takılan birçok sorusu var. Oyun içerisinde hata yapılmış mıdır, oyunun herhangi bir hilesi var mıdır gibi. Bu sorular Final Fantasy 7 için çok fazla dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda sıklıkla sorulmaya devam eden sorulara ise Final Fantasy 7 ekibi tarafından verilecek cevaplar merakla bekleniyor. 7 Ekimde PS 4’e çıkacak olan bu fantastik oyunu oynayacak tüm oyuncu arkadaşlara başarılar diliyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir