FIFA 17’de PTT Lig Heyecanı

FIFA 17'de PTT Lig Heyecanı

FIFA serisi her sene olduğu gibi bu yılda merakla beklenen futbol oyunlarından birisi. Senenin son çeyreğine doğru çıkış yapan efsanevi futbol serisinin yeni sürümü olan FIFA 17 ise büyük değişikliklerle gelebilir. Ancak konumuz tamamen farklı bir noktada değerlendirmeler içeriyor. Bir yandan Türk FIFA severlerinin heyecan dolu anlar yaşayacağı bu gelişme PTT 1.Ligin oyuna eklenmesi noktasında haberlere dayanıyor. Tabi bu haber EA Sports’tan bağımsız olarak yapılan anketler sonucunda ortaya çıkmış. Fakat bu haberin doğruluğunun ve heyecanı arttırmasının en büyük sebeplerinden birisi FIFPlay tarafından yapılıyor oluşu.

EA takipçileri ya da FIFA serisini çok yakından takip edenler FIFPlay platformunun ne denli etkin bir mecra olduğunu bilirler. Bu platform bir sonraki oyunda olması istenilen takımları, oyuncuları ve milli takımları oylamaya sunarak tüm dünyada geniş bir FIFA severe yanıt verme imkânı doğurmaktadır. Yıllardır statlar dahil olmak üzere oyunda görülen birçok değişiklik bu doğrultuda anket sonucunda lisanslandırılarak oyuna eklenmiştir. Bu bir bakıma Türk futbol severler içinde müthiş bir deneyim fırsatı yaratabilir. Çünkü FIFA 2017’de görmek istediğiniz lig anketinin an itibariyle lideri belirli bir farkla PTT 1.Lig gözüküyor.

FIFA 17’de PTT 1. Lig Olacak Mı?

Mevcut anket her sene farklı sonuçlar doğurmasına karşın EA Sports’a iletilir ve şimdiye kadar %80 oranında başarılı sonuçlar vermiştir. Mevcut FIFA 17 lisanslı ligleri arasında Spor Toto Super Lig bulunuyor. Ancak PTT 1.lig için gerçekten üst düzey bir çalışma yürütülüyor diyebiliriz. Ankette bulunan toplam oy sayısı 3 milyona yakın bir dolayda. Hatta tam olarak 2,989,908 ve her geçen saniye artıyor.

Bu oyların ise tam 439,878’i Türkiye PTT 1.ligi FIFA 17’de olsun diyen futbol severlere ait. Bir sonraki sırada bulunan İsrail Futbol Ligi ile üçüncü sıradaki Bundesliga 3 dikkat çekici. Ancak anketin böyle sonuçlanması halinde futbolda büyük sıkıntılar yaşadığımız şu dönemlerde sevindirici bir haberle karşılaşmış olabiliriz. Sizde oy kullanmak isterseniz fifplay.com/fifa17-leagues-vote/ adresine girerek PTT 1.Ligi destekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir