FIFA 17 Kapağında Reus Olacak

FIFA 17 Kapağında Reus Olacak

Yıllardır tüm FIFA oyunlarında Lionel Messi’yi gördüğümüz için tabi ki FIFA 17 kapağında Leo‘nun olması muhtemeldi. Ancak Arjantinli yıldızla FIFA 2013 ile yapılan sözleşme FIFA 2016’ya kadar olan zamanı kapsıyordu. Bu sene yenilenmeyen sözleşmenin ardından EA Sports cephesi oldukça kararsız kalırken bunu bir oylamaya sunmaya karar vermişti. Yapılan oylama EA denetiminde sunulup adaylar arasındaysa Anthony Martial, James Rodriguez, Eden Hazard ve Marco Reus bulunuyordu. Birbirinden önemli 4 yıldızın kıyasıya yarışmasında ise anket sonuçları rotayı Almanya’ya çevirdi.

Borussia Dortmund’un yıldız oyuncusu Marco Reus futbolculuğunun yanı sıra karizmasıyla da hayran bırakacak pozlarını EA Sports’a verecek. Ve artık FIFA 17 kapaklarının tamamında yer alacak olan yüz olarak bizlerle buluşacak. Anlaşmanın yıllara dayalı olduğunu zannetmemekle beraber önümüzdeki senede aynı şekilde bir oylamanın yapılmasını muhtemel görüyoruz. Aslında gayet adil bir şekilde kapakta belirlenmiş oluyor. Bildiğiniz gibi 27 Eylül 2016 tarihi FIFA 17 çıkış tarihi olarak Avrupa’da lanse edilmişti. Dolayısıyla artık aylar kalan çıkışın yaklaşırken kapak tasarımlarının netleşmesi sevindirici bir haber oldu.

FIFA 17 Kapağındaki İkincil Oyuncular

Bildiğiniz gibi FIFA 16 ve önceki diğer serilerde Almanya’da satılan oyuncularda Almanya’nın başarılı isimleri, İtalya’da ise İtalya’dan başarılı futbolcular kapakta ikincil futbolcu olarak arkada yer alıyordu. FIFA 15 ve FIFA 16 kapakları için Türkiye satışlarında Arda Turan’ı hep Leonel Messi ile beraber görmüştük. Bu sene de Marco Reus ile göreceğimizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz.

Çünkü artık FIFA 17 tek kapakla satışa çıkmaya karar vermiş durumda. Yani dünya genelinde satılan tüm FIFA 17 kartonetlerinde Marco Reus olacak. Bunun haricinde hiçbir futbolcunun yer almayacağını bizzat EA doğruladı. Oyunu PlayStation 3, PlayStation 4, PC, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında oynamak mümkün olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir