FIFA 17 Grafik Motoru Açıklandı

FIFA 17 Oyun Motoru Açıklandı

FIFA serisi PES 2017 duyurulduğu günden itibaren sürekli bir içerik sunma peşindeydi. Zira iki dev rakibin son derece geniş bir kitleye hitap eden sürtüşmeleri devam ediyor. FIFA 17 lansmanı büyük ihtimalle E3 2016 oyun fuarında yapılacak. EA Sports bunu net olarak belirtmese de ilk izlenimleri burada alacağız demek yanlış olmayacaktır. Fakat FIFA 17 ile ilgili çarpıcı bir detayın bizlerle buluştuğunun altını çizelim. Oyunun grafik motoruna dair yapılan açıklamada FIFA 14 ile hayatımıza giren Ignite grafik motoru devre dışı kalacak. Hatırlayacağınız üzere 2014 yılında daha gerçekçi grafikler, daha üstün fizik gücü baz alınarak geçişi tamamlayan şirket bunun faydalarını da serinin sürümlerine yansıtmayı başardı.

EA Canada tarafından verilen vaatler FIFA 2014, FIFA 2015 ve FIFA 2016 ile bizlere sunuldu. Bunun başarıyla ulaşması ise oldukça önemli. Birçok oyun firması yeni grafik motoruna geçişte çok sayıda vaatte bulunsa da bunları başarıya ulaştırma yüzdeleri oldukça düşüktür. EA bunu başarıyla yapabilen bir firma olarak dikkat çekiyor. Şimdi ise FIFA 17 grafik açısından ne kadar kaliteli olacak diye bir ipucu paylaşıldı. Frostbite grafik motoru ile tasarlanacak olan FIFA 2017 için sabırsızlanan futbol meraklılarını şimdiden görebiliyoruz.

FIFA 17 Dışında Hangi Oyunlar Frostbite İle Geliştirilecek

Tabi ki EA Sports FIFA 17 grafik motoru için Frostbite duyurusunu yaptıktan sonra akla takılan ilk soru bu oldu. EA tarafından geliştirilen hangi oyunlarda bu yeni teknoloji kullanılacağına dair bahisler açıldı diyebiliriz.

Şuan için hali hazırda kullanılan bir grafik motoru olduğunu belirtmeden geçmeyelim. EA sadece FIFA 16 ile farklı olarak serinin yeni oyunun da bu grafik motoruna geçiş yapacak. Kaliteyi anlamanız için Frostbite motoruyla yapılan oyunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Mirror’s Edge Catalyst
  • Battlefield 4
  • Need For Speed
  • Star Wars: Battlefront

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir