FIFA 17 Frostbite 3 Motoruyla Ne Kadar Gerçekçi Olacak?

FIFA 17 Frostbite 3 Motoruyla Ne Kadar Gerçekçi Olacak

FIFA 17 grafik yönünden çok daha üst seviye bir oyun olabilmesi adına yeni bir grafik motoruyla geliştirilmeye başlandı. Frostbite 3 kullanımına diğer oyunlarda olduğu gibi FIFA serisinde de başlayan EA Sports artık daha dinamik bir oyun sunacağının garantisini verdi diyebiliriz. Özellikle de bunu belirli koşullarda yıllardır süre gelen hatalar olmadan sunmayı bu kez vizyon edinmiş gibi gözüküyor. Tabi ki PES tarafından açıklanan 2017 sürümünün yapay zeka entegresini hesaba katarsak iki oyunun kıyasıya yarışacağı bir yıl bizi bekliyor gibi gözüküyor.

Yaşanan gelişimin ne denli olduğunu görebilmemizi sağlayan EA bizlere yeni bir video sunuyor. FIFA 17 Oynanış videosu olarak lanse edilen bu fragmanda karşılaştığımız isim Kolombiyalı yıldız James Rodriguez. Real Madrid’in yıldız oyuncusu topun başına geçiyor ve bizlere inanılmaz şovunu yapıyor. Video içeriğinde vuruş odaklı bir gösterim olduğunu söyleyelim. Yani topun gidişi, neler yapılabileceği, özgürlük anlamında neler katılabildiği üzerinde durulmuş. Taç atışları, kornerler, penaltı vuruşları ve serbest vuruşlar başta olmak üzer oyunun bizlere neler vadettiğini açıkça sunduğunu görebiliyoruz. FIFA 17 Set Piece Rewrite videosu ilk gününden ilgi odağı olurken oyunun bizi tatmin edecek düzeye geldiğini de kanıtlamış oluyor.

FIFA 17 Mi PES 17 Mi Daha İyi Olacak?

Aslında bu konuda yorum yapmak için bir hayli erken. Fakat görünen o ki FIFA 17 grafik ve oynanabilirlik açısından üst düzey bir gelişimin içerisinde. Ancak bunun haricinde oyundan alınabilecek zevk ve keyif PES 2017 tarafından geliştirilen yapay zeka formuyla yine tatmin edecek.

Dolayısıyla oynanış dinamikleri, oyundan beklenti ve oynama stilinize bağlı olarak iki oyununda çarpıcı noktalarla sizi büyüleyebileceğini söyleyebiliriz. Ancak gelin görün ki bu bağlamda FIFA 17 çıkış tarihi gelmeden net bir kanıya varmak imkânsız gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir