FIFA 17 Fiziksel Oynanış Dinamikleri Karşınızda

fifa 17 fiziksel oynanış

EA uzun süredir kullandığı Ignite motoruna veda ederken artık FIFA 17 için Frostbite 3 motorunu kullandığını açıkladı. Zaten son çıkan EA oyunlarının grafik ve oynanabilirlik kaliteleri de ortada. Bunun mimarı ise tamamıyla Frostbite teknolojisi diyebiliriz. Artık çok daha gerçekçi bir futbol deneyimini hem göreceğiz hem de oynayacağız. Bu heyecana kavuşmamıza oldukça az bir zaman kala ardı ardına FIFA 17 videoları gelmeye devam ediyor. Amaç ise oyuncu kitlesini sürekli olarak diri tutarak bu heyecana ortak etmek gibi gözüküyor. Bunu başardığını söylemek ise çokta zor olmasa gerek.

Günümüzde sunulan futbol oyunlarının çok üzerinde bir kaliteyi beklediğimizi söyleyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda sizinle FIFA 17 atak dinamikleri için paylaşılan bir video sunmuştuk. Bununla beraber ne tür kontra atak organizasyonları yapabileceğimizi, atakların nasıl yönetileceğini ve bununla beraber de FIFA 17 oynanış dinamiklerinin ne gibi değiştiğinden bahsetmiştik. İşte tam bu noktada yayınlanan yeni FIFA 17 fiziksel oynanış videosu bize muntazam bir yol gösterici oluyor. Özellikle üç ana nokta üzerinde durulan yeni videoda Frostbite 3 motorunun FIFA 17’ye kattıklarını hep beraber izleyebiliyoruz.

FIFA 17 Fiziksel Oynanış Yenilikleri

Bu bağlamda videoda üç ana unsur üzerine dikkat çekiliyor.

  • Pushback Tenkolojisi

Bu teknoloji sayesinde siz top sürmeye devam ederken takım arkadaşınıza pas vermeden evvel bölgeyi boşaltmak, onun rahat hareket etmesini sağlamak mümkün olacak. Gerçekçi bir futbol deneyimi bizi bekleyecek.

  • Yeni Fiziksel Etkileşim

Artık oyuncuların ruh hali tamamen hareketlerine yansıyacak. Bir hava mücadelesinden tutunda ikili mücadele topu kovalayan iki futbolcuya kadar geniş bir yelpaze var. Kalecilerin gol yedikten sonraki hareketleri, defansın birbiriyle olan etkileşimi, gol sevinçleri derken müthiş etkileşimler FIFA 17 ile karşımıza çıkacak.

  • 360° Koruma Çalımı

Çalım atmak gerçekten ustalık işidir. Dolayısıyla artık yeni motorla beraber çok daha zor bir maç disiplini bizi bekliyor olacak. Yalnızca kendi futbolcumuzu yöneterek değil, karşı rakibi izleyerek çalım atmamız gerekecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir