FIFA 17 FC Bayern Münih İle Anlaştı

fifa 17

Henüz bir hafta önce duyurduğumuz PES 2017 ve Barcelona anlaşmasının ardından beklenen gelişmelerden birisi FIFA 17 sponsorluk anlaşmasıydı. Bu sene Barcelona’yı özel olarak geliştiren PES cephesine karşı hangi takımın Frostbite motoruyla efsanevi grafiklere bürüneceğini merak etmiyor değildik. Alternatifler arasında bulunan Almanya temsilcisi FC Bayern Münih ise sürpriz olmadı. EA Canada tarafından yapılan açıklamaya göre Juventus ile yapılan anlaşmanın ardından şimdi de Bayern ile anlaşmanın tüm detaylarını duyurdu.

Seria A ekibi Juventus, Bundesliga ekibi Bayern bu sene Frostbite ile özel olarak tasarlanacak. Yani tüm futbolcuların yüz, vücut ve hareketleri birebir olarak özel olacak. Dolayısıyla bu ekiplerle oyun çok daha keyifli olacak denilebilir. Burada farklı bir ayrıntıdan da bahsetmek istiyoruz. Geçtiğimiz senelerde Barcelona ile anlaşması bulunan, aynı zamanda Leo Messi ile de kapak noktasında anlaşan FIFA bu sene iki anlaşmayı da tazelemedi. Bunun üzerine PES ile anlaşma yapan Barça için artık EA kapıları kapatmış gibi görünüyor. Yurt dışı kaynaklı çok sayıda oyun portalı ise bu anlaşmaların devamının geleceğini tahmin ediyor. Yani La Liga’dan Atletico ya da Real Madrid, İngiltere Premier Lig ekiplerinden ise Manchester United ya da City muhtemel alternatifler arasında ilk sırada yer alıyor.

FIFA 17 Frostbite Tasarımları

Frostbite oyun motoruyla çok daha gerçekçi görüntüler elde etmenin yanı sıra oynanabilirliği de üst noktaya çıkarmayı umuyor. FIFA 17 tasarım yönünden harika bir çıkaracağa benziyor. Şimdiden anlaşılan kulüplerin her ayrıntısı üzerine hummalı bir çalışma başlatılmış.

Canada’da bulunan EA tarafından yapılan açıklama Bayern’in stadı Allianz Arena’nın birebir modellemesinin olacağından bahsetti. Futbol oyunlarının gelişiminde gelinebilecek son noktayı FIFA 17 ile göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir