FİFA 16 Kariyer Modunda Bizleri Neler Bekliyor?

 fifa-16-kariyer-modu

FİFA 16 dünyada en çok oynanan futbol oyunu olarak biliniyor. Bunun yanı sıra PES 16 ile bu yılda kıran kırana bir kapışmaları olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Gerek grafik gerekse oyunun oynanabilir dinamikleri açısından her sene üzerine koyularak geliştirilen seride bu yıl bambaşka bir değişikliğe gidilmiş. Bildiğiniz gibi futbol oyunlarında tek kullanıcıların en çok tercih ettiği oyun tercihi kariyerdir. Kariyer modunda ise yıllardır süre gelen aynı sistem devam ediyordu. FİFA 16 ile alışılmış kariyer modu gidiyor ve yerine çok daha iyi bir sistem geliyor.

FİFA 16 kariyer modundaki yenilikler birkaç özellikle sınırlı değil. Artık yönetmeye başladığımız takımın sezon öncesinde hangi turnuvalara katılacağını, hangi maçları oynayabileceğini belirleyebiliyoruz. Turnuvalardan kazançlar elde etmemiz transfer bütçemize doğrudan etki ediyor. Bunun yanında taktiksel anlayış ve oyuncu seçimi konusunda bize yol gösterdiği gibi oyuncuların form yakalamaları içinde oldukça yerinde olmuş.

Spiker konusuna yenilik getiren FİFA 16 artık kariyer modunda çok daha işlevsel bir spikerle bize sesini duyuracak. Oyun ve oyuncular hakkında daha fazla ayrıntı anlatacak olan spiker heyecanla bekleniyor. Antrenman konusunda yapılan yenilikse yeni yıldızlar üretmek amacıyla hizmetimizde. Her oyuncuya ayrı bir antrenman programı düzenleyebiliyoruz. Hem de üzerine düşmek istediğimiz özelliğe uygun bir program ayarlayabiliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde EA Sports tarafından yayınlanan videoda tüm FİFA 16 kariyer modu değişiklikleri yer alıyor. Burada dikkat çeken bir diğer detay oyuncu kontratları diyebilirim. Artık çok farklı bir biçimde kontrat teklifleri düzenleyebileceğiz. Örneğin 2 yıllık kiralama, 2 yıl ve 1 yıl opsiyonlu kontratlar gibi düzenlemeler mümkün olacak. FİFA 16 yenilenmiş kariyer moduyla 22 Eylül tarihinde PC, Xbox 360, Xbox One, PS3 ve PS4 için çıkış yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir