Fifa 16 İçin Beklenen Resmi Fragman Sonunda Yayınlandı

Fifa 16
Fifa 16, EA Games tarafından geliştirilen dünya üzerinde en çok takip edilen futbol oyunlarından biri. Dolayısıyla çok fazla bekleyeni olan bir oyun. Bununla birlikte her sene çıkardıkları oyunda birçok yenilik sunarak futbol severleri kendisine bağlamaya çalışıyor. En yakın rakibi PES ile kıyasıya bir mücadelede. Yeni çıkan serilerle birlikte bu savaş kızışacak gibi.

Fifa 16 için ilk resmi fragman yayınlandı ve beklenenleri karşılar boyutta. Oyun için en büyük şaşkınlıksa bayan milli takımlarının oyunda yer alıyor olması. Bu büyük bir heyecan yaratıyor. İlk defa bir futbol oyununda bayan takımlarının bulunacağı oyun olan Fifa 16 Eylül ayının 25’inde resmi olarak çıkacak. Çeşitli futbol otoriteleri tarafından değerlendirilen Fifa ve PES savaşında Fifa’nın son yıllarda biraz geri kaldığı söyleniyor. Bu yüzden Fifa 16 için yeni bir grafik motoruyla çalışılmış. EA Sports tarafından son derece profesyonel bir ekip çalışması yürütülen oyun sevenlerini memnun edecek gibi gözüküyor.

Fifa efsanesinin en büyük değişimlerini yaşayan 14 ve 15 gibi yine değişimlerin sürüp sürmeyeceği merak konusu. Oynanabilirlik olarak henüz demosu olmadığı için bir şey söylemek zor. Fakat oyun içi görsellere bakılırsa oldukça şık bir kontrol sistemi olduğu anlaşılıyor. Daha önceki güncellemelerde sürekli söz konusu olan kaleci kontrolü ve üst düzey şut kabiliyetinin bu oyunda tam anlamıyla var olacağı yönünde söylentiler var.

Fifa 16 merakla beklenirken bu süreç zarfında çeşitli fragmanlar gelmesi planlanıyor. EA Games geliştirilen her özellik için tanıtıcı bir video ile karşımıza çıkacak. Bayan futbol takımlarını kullanarak futbol zevkini kıyasıya yaşamak isteyen oyun severler ise merakla 25 Eylülü bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir