FIFA 15 ve PES 2015 karşılaştırması

Konami, PES 2015 için çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken, EA Sports’ da en iyisini ortaya koyarak FIFA serisini geliştiriyor. İki rakip arasındaki çekişmede, FIFA’nın PES üzerinde bir süreliğine sağladığı üstünlük aşikardı.

İki ezeli rakip yapımcıları, dur durak bilmeden geliştirmelerine devam ettikleri oyunları hakkındaki birçok bilgiyi, merakla bekleyenoyuncu kitlesi için sundular.

FIFA gerçekçilikteki başarısını bu seride bir kez daha kanıtlarken, PES’ te değiştirilebilir maç ortamı özelliği ile oyun severleri şaşkınlığa uğratıyor. FIFA büyük ölçüde yeniliğe giderken, PES’ in oynanış sistemi ağırlıklı yenilenmeye gittiği belirtiliyor. FIFA hemen hemen her detayı elden geçirip, kolaylıkla fark edilir değişiklikler yaptığından PES’ in önüne geçtiği düşünülüyor. PES, Online Master Lig bölümünde yaptığı geliştirmeyle, FIFA’ nın Ultimate Team özelliğine karşı rekabeti arttırdığı görülüyor

 

İki rakip arasındaki rekabette PES’ i aşağıya çeken en önemli sorun, her sene takım lisanslarının tam anlamıyla karşılanamıyor oluşudur. 2015 serisinde bu konu hakkında net bir bilgi verilmiyor olsa da yapılan duyurular arasında, çalışmaların devam ettiği yönündeki açıklamalar da mevcuttur. Konami’ ye bu konuda başarılar diliyor ve EA Sports’ u geliştirdiği yapımından dolayı tebrik ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir