FEAR Online İnceleme

AeriaGames’in dağıtımını üstlendiği yepyeni bir oyun olan FEAR Online 27 Mayıs tarihinde kapalı beta yaparak MMOFPS dünyasındaki yerini almıştı. Daha öncesinde yaptığı Alpha betasındaki bugların tamamını kapattıklarını belirterek yapılan açılışla birlikte oyuna büyük bir rağbet olduğunu söyleyebilirim. Başlarda beta kodu ile kayıt olabildiğimiz oyunda daha sonra, yoğun talep sebebiyle oyun yetkilileri beta kodu uygulamasını kapattı ve girişleri tüm oyun severlere açtı.

Fear Online, diğer MMOFPS’lerin aksine korku içeriği geliştirilmiş ve oynarken tüylerinizin diken diken olduğu bir atmosferi sizlere sunuyor. Oyunun tutorial bölümü ise oyunu oynarken ne kadar ürkeceğinizin belirtilerini taşıyor. Gayet başarılı grafiklere sahip oyunda silah çeşitliliği, kapalı beta olması gerekçesiyle pek tatmin edici değil. Oyunda kullanıcı hareket ve kontrol düzeyi yüksek olması da bu konunun görmezden gelinmesine sebep olabiliyor. Oyundaki PvE bölümlerinin oyunun hikayesini tamamen yansıttığını söyleyebiliriz. Oyundaki PvE bölümleri oyun tutorial bölümünün bir devamı niteliğinde olup, PvE ilk bölümünde oyun tutorialının bittiği yerden başlamaktayız.

Oyunun şu anda Türkçe dil desteği bulunmamakla birlikte fazla ağır bir dilininde olmadığını söylebiliriz. Karmaşık olmayan bir menü de bize kolaylık sağlıyor. Oyundaki odalara girdiğimizde bize ufak görev vermesiyle birlikte bu görevleri tamamladığımızda bize oyundaki özel silahları almaya yarayan ekipmanı sağlıyor. Yeterli ekipmana ulaştığımızda ise o özel silahı açabiliyoruz. Oyun keskin nişancı sever kullanıcılar için bir özel map ve mod sunmamasına karşılık oyundaki keskin nişancı tüfeklerinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Tam sürüme geçmesi ile birlikte bir keskin nişancı map veya modunun geleceğini düşünüyorum.

Oyunda bazı maplerde bulunan özel efektler oyuna mükemmel bir gerilim ve zevk katmakla beraber zaman zaman bizi ürkütebiliyor. Bu efektlerde, oyun hikayesinin bir parçası olmakla beraber ilk olarak bizleri tutorial bölümünde karşılayan bir kız ruhunu görüyoruz. Oyun kapalı beta olması sebebiyle AeriaGames henüz bir klan sunucusu açmadığını görüyoruz. Tam sürümle birlikte geleceğini düşündüğümüz klan sunucu, oyuna bambaşka bir hava katacak ve rekabeti arttıracaktır.

AeriaGames daha önce Alliance of Valiant Arms (A.V.A.) oyununda sergilediğini tutumunu bu oyunun da göstermeyerek Türk kullanıcılara belkide ikinci bir şansı vermiş oldu. AVA oyununda Türk kullanıcıların çok fazla yasaklı yazılım-hile kullanması sebebiyle Türk kullanıcılara girişlerini kapatan AeriaGames FEAR Onlineda bu durumu ortadan kaldırmıştır. Oyunu oynadığım süre içerisinde hiçbir hile karşılaşmadığımı da belirtmek isterim.

Oyunun tanıtım videosu;

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir