Farmerama Online İncelemesi

Farmerama Online İncelemesi

Facebook’taki çiftlik oyunu o kadar çok sayıda oyuncuya ulaştı ki Bigpoint şirketi de hemen benzer kalitede Farmerama Online oyunu yaptılar. Farmerama online da diğer oyunlar gibi kurulum gerektirmeyen browser üstünden kolaylıkla oynanabilen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok online oyun yapımında tasarım pek güzel olmaz, butonlar önemsenmez, sadece birileri girsin oyun oynasın yeter diye düşünülür ama Farmerama Bigpoint kalitesi sayesinde güzel grafik ve şekilli butonlara sahip bir oyun. Ayrıca oyuna ilk katıldığınızda bilgi balonları karşınıza çıkıyor ve size ön bilgi veriyorlar. Kullanıcı ara yüzünün anlaşır olması daha önce online oyun oynamamış biri için bile oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Köyünüzdeki her arazinin ve bölümlerin yerlerine fare imlecini tuttuğunuz zamanda kısa bilgi balonları gelerek size yardımcı oluyorlar.

Farmerama oyununda ilk başta gelişiminizi kolay yapabilmeniz açısından 500 sanal parası ve 27 altın ile başlıyorsunuz. Oyunun sağ tarafında menüler göreceksiniz,  buradan hangi ürünleri, hayvanları yetiştirmek istediğinizi ve dekorasyon malzemelerini de görebilirsiniz. İlk etapta her şeyi yapamıyorsunuz, sadece birkaç tarla ürünü ile kümes yapabilirsiniz. Tarlalarınızda buğday, marul yetiştirip kümeste de tavuk besleyebilirsiniz, deneyim puanlarınız yükselmeye başladıkça değişik türde ürünler ve hayvanlar yetiştirebilirsiniz.

Farmerama’da yetiştirdiğiniz ürünleri ve hayvanları satıp sanal paranızı kazanarak diğer ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Evinize tıkladığınız takdirde Ayşe Hatun isimli bayanın ne miktarda ürünler istediği yazısını görebileceksiniz.

Yetiştireceğiniz ürünleri tek seferde tıklayıp bırakamazsınız, yeri geldiğinde ürüne tıklayıp su ve gübre ihtiyaçlarını da karşılamanız gerekecek. Ürüne tıkladığınız takdirde yüzde kaç oranın yetiştiği gibi bilgileri de görebilirsiniz.

Farmerama’da birçok farklı bina var hepsini ziyaret ederek farklı ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir