Far Cry; Sigma, Steam Üzerinde Görüntülendi

videoimage

Far Cry ilk oyununu çıkardığı günden bu yana sürekli gelişerek oyun piyasasına tutundu. En son Far Cry 4 oyununu piyasaya sunan firma bunun haricinde bir projeden bahsetmemişti. Fakat son dönemlerde söylenen bir söylentinin ardı arkası bir türlü kesilmedi. Far Cry Classic için PC portu versiyonunun çıkacağı anlatılıyor. Çeşitli oyun mecralarında ve oyun forumlarında bu böyle lanse edilirken bunun üzerinden çeşitli varsayımlar üzerine yürünüyor. Ancak bu konuda olumlu veya olumsuz hiçbir açıklama yapmayan Far Cry cephesi için bugün daha büyük varsayımlar söz konusu.

Steam platformuna bugün yani 2 Ekim 2015 tarihinde öğlen saatlerinde bilinmeyen uygulama başlığı altında bir dosya kabul edildi. Far Cry Sigma ismiyle kayıtlanan bilinmeyen uygulamanın yeni Far Cry oyununun temeli olduğu iddiası ortaya atıldı. Firmadan bir yalanlama gelmediği içinde herkesin kafasında canlanan durum Far Cry Classic için PC portu modunun çıkacağı oldu.

Eklenen uygulama bilgilerine baktığımızda 371660 numaralı kayıtla eklenmiş olan Far Cry Sigma’nın ne zaman veri tabanından Steam üzerine çıkacağı merak ediliyor. Gerçekten Far Cry için yeni çıkacak olan oyunun dosyaları olup olmadığı konusunda resmi açıklama ne zaman gelecek bilinmez. Ancak o zamana kadar yaşanacak olan spekülasyonların ardı arkasının kesileceğini sanmıyoruz. Özellikle Neogaf forumunda yayınlanan konu başlıklarında fazlasıyla keskin sonuca varan iddialar yer alıyor.

Bir kullanıcının iddiası üzerine Far Cry Sigma sanıldığı gibi Far Cry Classic için çıkarılan PC portu. Bunun yanı sıra early Access olarak yani erken erişim koşuluyla satışa sunulacak. Bunun gibi detaylarla iddialı söylemlerde bulunan oyuncular mevcut. İşin daha garip yanı ise Far Cry cephesinden bir açıklama gelmediği sürece bunun böyle devam edeceği kesin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir