Far Cry Primal Sızdırıldı Mı?

Far Cry Primal

Far Cry oyunuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir Steam DB haberini sizlerle paylaşmıştık. Steam üzerine eklenen Far Cry Sigma birçok kişinin yeni bir oyun geliyor düşüncesini harekete geçirmişti. Bu noktada bir haftalık bir süreçte bu kadar hızlı ilerlemesinin imkânsız olduğunu düşünerek yeni oyunun sızdırıldığını düşünüyoruz. Ufak bir anlaşmazlık sonucu böyle bir haberin yayınlandığı ise büyük bir olasılık gibi gözüküyor.

İlk olarak IGN Türkiye resmi Twitter sayfasından bir görsel yayınlandı. Üstelik ‘işte Far Cry Primal ilk görüntüler’ başlığıyla gönderilen tweet kısa sürede çok sayıda insan tarafından RT edildi. Bunun üzerine Facebook ve farklı sosyal ağlardaki resmi hesaplarda da yayınlanan görsel birçok kişiyi sevindirdi. Herhangi bir çıkış tarihi ve benzeri bilgi olmamasına karşın herkes için güzel bir haberdi.

Ancak bu noktadan sonra işler biraz değişti. Öncelikle IGN Turkiye Twitter sayfasındaki tweet ortadan kayboldu. Sonrasında Facebook ve farklı ağlarda paylaşılan resimde ortadan kayboldu. Tweet ekran görüntüsü alındığında bir bağlantıyla görsele yönlendiriliyordu. O yönlendirme linkinin de çalışmadığı anlaşılınca bir sızdırma ve bir anlaşmazlık üzerinde yoğun bir düşünce başladı. Çok kısa bir süre durmasına rağmen bu görselin çok fazla kişiye ulaştığını söyleyebiliriz.

Ubisoft tarafından bir açıklama gelmemiş olsa da geçtiğimiz günlerde yayınladıkları video kafaları karıştırmaya devam ediyor. Ubisoft Switzerland tarafından Twitter üzerinden paylaşılan video Prehistorik dönemi konu alan bir oyunun kısa tanıtımı. Bu oyunun Far Cry ya da Far Cry Primal olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ama herkesin aklında bu tarz ikilemlere konu olan sızıntı var. Önümüzdeki haftalarda oyunun resmi bir açıklama yaparak bizi aydınlatması muhtemel gözüküyor. Bu kadar insanın beklentisine umarız olumlu bir cevap gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir