Far Cry Primal İlk Adımlar

 far cry primal

Far Cry Primal oyununa ilişkin ilk söylentiler birkaç ay önce çıkmaya başlamıştı. Ancak resmi olarak hiçbir duyuru yapılmamıştı. Ekim ayı itibariyle hiçbir biçimde Ubisoft tarafından dile getirilmemesine rağmen sızıntı haberlerin doğru olduğu ortaya çıktı. Şimdiye kadar 4 seriyi geride bırakan yapım Far Cry 5 ismiyle anılan Far Cry Primal oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar işlemediği bir konu olarak tarihin öncesinde geçecek olan oyun hakkında farklı detaylar gelmeye başlıyor.

Geoff Keighley resmi Twitter hesabı üzerinden bir takım açıklamalar yaparak Far Cry Primal oyununun oynanış videosunun yayınlanacağını belirtti. Tarih olarak ise Game Awards 2015 organizasyonunu işaret eden geliştirici oyunun 2016 yılının ilk çeyreğinde ya da yarısından evvel oyun severlerle buluşacağını müjdeledi. Özellikle tarih öncesi çağlarda geçeceği söylenen oyunun grafikleri ve oynanabilirliği ciddi anlamda merak ediliyor. Dolayısıyla oyun içi videonun çok sayıda oyuncuyu heyecanlandırmasına muhtemel gözle bakılıyor.

Far Cry Primal senaryosu ile çok geniş bir kitleye hitap edecek gibi gözüküyor. Çünkü konu itibariyle çok ince işlenmiş bir hikâyeye sahip. Taş devrinde Oros isminde bir bölgede yaşayacağımız oyunda Takkar isimli ana karakter ve olaylara şahit olacağız. Ateş yakmayı öğrenmek zorunda olduğumuz, karakterimizin doyması için avlanmak zorunda olduğumuz ve mızraklarla, sopalarla benzeri ilkel silahlarla savaşacağımız bir oyun türüyle karşı karşıya kalacağız.

PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak olan oyuna dair birçok detayın Game Awards 2015 organizasyonunda açıklanması bekleniyor. Çıkış tarihleri olarak 23 Şubat 2016 için konsollar, Mart ayı içerisinde ise PC olarak düşünüldüğü netlik kazandı. Far Cry Primal oyunu alışıldık oyun deneyiminizi bir tık yukarıya taşımak için harika bir seçenek olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir