Far Cry 4 ve Far Cry Primal Haritalarındaki Büyük Benzerlik

Far Cry 4 ve Primal Haritalarındaki Büyük Benzerlik

 Far Cry serisi oyun severlerin açık dünya türünde en çok tercih ettiği sürümlerden birisi olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Devasa haritalarıyla uzun süren oyun deneyimini mümkün kılan bu oyunlar arasında Far Cry 4 ise oyuncuları ciddi bir oyun süresiyle karşılayan yapımlar arasındaydı. Elbette bu oyunların tek sebebi haritalarının gerçekten geniş ve büyük içeriklere sahip olmasıdır. Yani Far Cry 4 haritası oyunculara keşfetmek, ulaşmak ve oynamak için fazlasıyla detay sunabiliyordu.

Peki Ubisoft tarafından geçtiğimiz aylarda resmi olarak çıkış yapan Far Cry Primal haritası ile oyunun bir önceki sürümü olan Far Cry 4’ün haritasının benzerliklerinden söz etsek nasıl olur? Ubisoft aynı haritayı ufak çapta değişiklikler yaparak oyunun konseptine uyarlamış gibi gözüküyor. Zira hiçbir açıklama yapılmamasına karşın oyuncular tarafından keşfedilen benzerliklerde nehir yatakları, göllerin konumları ve kıtaların şekilleri aynı temaya sahip. Yalnızca bazı bölgelerin düzenlenmiş olması ise dikkat çekici.

Far Cry Primal Haritası

Far Cry Primal oyunu bizi otomatik silahlara alıştığımız oyun serisinden çok uzaklara götürmüştü. Milattan Önce 12.000 yılında geçen oyun hayali olarak yaratılmış Oros isminde bir mevkii yansıtıyor. Ancak bu hayali vadi yaratılırken harita detaylandırmalarında yalnızca ana hatların değiştirilmiş olması bu denli geniş çaplı bir oyuna yakıştırılmadı diyebiliriz. Ubisoft gibi detaycı bir firmanın böyle bir şey yapması ise en büyük şok etkilerinden birisi oldu.

Far Cry 4 ve Primal harita benzerliği konusunda GamePressure isimli portal üzerinden çok sayıda oyuncu keşiflerini paylaştı. Bu anlamda ortaya çıkan detaylar ise aynı haritanın kullanılması ve makyajlanarak sunulduğunu kanıtlar nitelikte oldu. Aşağıda iki haritanın da işaretlenmiş bölgelerini görebileceğiniz görseller mevcut.

 farcry içerik resim 1

farcry içerik resim 2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir