Fallout 5 İçin Hazırlıklar Başladı

Fallout 5 İçin Hazırlıklar Başladı

Fallout serisi Bethesda tarafından piyasaya sürülen başarılı oyun serileri arasında gösteriliyor. Bu yüzden şimdiye kadar çıkarılan her sürüm ayrı bir kitleye hitap ederek başarılı oldu. Geçtiğimiz günlerde Fallout 4 DLC dosyaları hakkında haberlere konu olan geliştiriciler şimdi yepyeni detayları bizzat kendileri veriyorlar. Aslında daha bir süre Fallout 4 güncellemeleri ile bize uzun bir oyun deneyimi sunulacağını biliyoruz. Fakat bir yandan da Fallout 5 geliyor demek yanlış olmayacak.

Oyunun seslendirmen kadrosunda bulunan Ryan Alosio tarafından Instagram kullanılarak duyurulan haber Fallout 5 için çalışmalar başladı duyumunu doğruladı. Zira Bethesda firmasının her zaman yaptığı gibi işi sıkı tutma durumunu tekrar gözlemlemiş oluyoruz. Bildiğiniz gibi Fallout 3 oyunu yayınlandıktan hemen sonra Fallout 4 çalışmalarına başlanmıştı. Bununla beraber Fallout 4 yayınlandıktan sonra da yeni oyunun çalışmalarına hız verildiği doğrulandı.

Fallout 5 Ne Zaman Çıkacak?

Fallout 5 çıkıyor haberi aslında net olarak Alosio tarafından duyurulan detayla ilgili değil. Bir nevi spekülasyona döndürülmesiyle bu şekilde lanse edildi. Ryan Alosio tarafından verilen haberin içeriğinde yavaş yavaş Fallout 5 çalışmalarının hızlandı ve yeni oyuna dair birçok detay netleşiyor gibi ibareler yer aldı. Bethesda tarafından uyarılmış olacak ki kısa bir süre sonra bu gönderi Instagram üzerinden kaldırıldı. Elbette oyuncular çoktan görseli birçok oyun portalına servis etmişti.

Fallout 5 çıkış tarihi hakkında net detaylar vermek içinse oldukça erken. Çünkü henüz Fallout 4 DLC dosyaları için ciddi bir program bizi bekliyor. Aynı zamanda 2008 yılında piyasaya sürülen Fallout 3 oyununun ardından tam 7 senelik bir ara olmuştu. Üstelik oyun çıktıktan hemen sonra başlayan geliştirme işlemlerine rağmen. 2015 yılında çıkan Fallout 4 ve hemen ardından başlayan çalışmaları göz önüne alırsak oyunun 2020 yılından önce çıkmayacağı ön görülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir