Fallout 4’ün Seslendirmesi Skyrim ve Fallout 3’ten Fazla

 Fallout 4 seslendirme

Fallout 4 için geri sayıma başlayan oyuncular bir kenarda beklesin oyunun geliştirmesi halen daha devam ediyor. Gerçekten gelmiş geçmiş en büyük oyunlardan birisi olarak gösterilen Fallout serisinin yeni üyesi her gün heyecan yaratıyor. Bethesda tarafından geliştirilen oyun çok ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Şimdiye kadar RPG seven oyuncuların en sık rahatsız oldukları kısa oyun formatını resmen bitiriyor.

Artık oyuncuların geniş bir zaman ayırarak bitirebileceği, çabuk bir biçimde sonlanmayan, derin hikayesi olan oyunlar çıkıyor. Bunun yanı sıra her detayıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Fallout 4 hakkında bugün gelen detay yine göz doldurdu. Bethesda resmi Twitter hesabından Fallout 4’ün seslendirme işleminin bittiğini duyurdu. Esas bomba ayrıntı ise toplam seslendirilen diyalogların 111 bin satır olmasıydı. Yani 111 bin satır cümle içeren bir senaryoya sahip olan RPG oyununun ne kadar uzun olduğunu tartışmaya gerek yok.

Hepsini a4 şeklinde basarak dizdiğinizde 650 metre uzunluğunda satıra sahip olabilirsiniz. Şimdiye kadar içinde en çok diyalog barındıran oyun olma özelliğini eline alacağından eminim. Bu detayı da şuradan anlamak mümkün olabiliyor. Skyrim ve Fallout 3 oyunları da diyalog açısından bir hayli yoğundu. Fallout 4 ise iki oyunun toplamından daha fazla diyalog içeriyor.

Artık geniş kapsamlı oyunların çıkmaya başladığını biliyoruz. Ancak Fallout 4 yapımcı şirketlerin geniş oyun tanımını yerle bir edecek gibi gözüküyor. Çünkü açık dünya olacağı belirtilmiş olan oyunun aylarca aktif oynanabilecek bir oyun olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Zaten bunun sinyalini vermiş olan Bethesda, Fallout 4 için söz konusu seslendirme verilerini paylaşınca tasdiklemiş oldu. Her gelen haberle bekleyenlerini daha da heyecanlandıran RPG oyun kategorisinin lideri yakın gelecekte bizlerle olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir