Fallout 4’te Karakterimiz Artık Konuşacak

 fallout-4-konusan-karakter

Şimdiye kadar çıkarılmış olan rol yapma oyunlarında genellikle diyaloglar yazı halinde geçer. Fallout serisinde de şimdiye kadar bu durumun hakim olduğunu biliyorsunuz. Örneğin Fallout Skyrim ile bunu çok net olarak yaşadık ve bazen diyaloglar kendi sesimizle yankılandı. Hep karakterimizin konuşmasının ne kadar iyi bir eklenti olacağını düşündük. En sonunda yapımcı firma bu konuda bizle hemfikir olacak ki yeni oyun Fallout 4 için bu durumu çözmüş.

Fallout 4 ilk olarak E3 Oyun fuarında tanıtılırken ana karakter Howard’a biri sesleniyordu. Oyun içinde birinin karaktere seslenmesi oyun severleri fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Fakat ilk düşünülen şey bunun tanıtıma has bir özellik olduğuydu. Yani aslında oyun içinde böyle bir şeyin mümkün olmadığıydı. Ancak yapımcı Todd Howard gerekli açıklamaları yapmakta gecikmedi. Fallout 4 ile kahramanımızın ve oyun içinde diyalogların konuşulacağını açıkladı. Dünyaca ünlü seslendirme uzmanlarının yapacağı dublajlar ile oyunu artık kanlı canlı sesleriyle oynayabileceğiz.

Bir önceki seride nükleer felaketten kaçan eşimiz bebeği ile sığınağa doğru koşuyordu. Hikayenin devamını merak içinde beklerken, E3 fuarında başlangıçta erkek ve kadın karakter oluşturduğumuzu gördük. Yani bir önceki seride eşimiz öldü mü? Onu kurtarabilecek miyiz? Halen merak ediliyor. Ancak ana erkek ve kadın karakteri kimlerin seslendirdiği çok vakit geçmeden açıklandı.

Yapılan açıklamada Bethesda iki isim verdi. Şimdiye kadar Halo 5: Guardians, Batman: Arkham Knight, Battlefield Hardline, Evolve, LEGO: Jurassic World gibi yapımlarda seslendirme yapan Brian T. Delaney erkek karakterimizi seslendirecek. Resident Evil 6, Star Wars, Mass Effect ve Destiny ile sesini hatırlayacağınız Courtenay Taylor ise kadın karakteri seslendirecek.

Fallout 4 10 Kasım 2015’te PC, Play Station 4 ve Xbox One platformlarında resmi olarak satışa çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir