Fallout 4 Yükleyeceklere Steam Güncellemesi Zorunlu

fallout 4

Fallout 4 bekleyen çok sayıda oyuncu olduğunu biliyoruz. Belki bu durum biraz canınızı sıkabilir nitelikte olabilir. Ancak Bethesda yaptığı duyurularla Twitter üzerinden bomba açıklamalarda bulundu. Buna göre Pete Hines isimli yönetici bu açıklamaları sırtlanarak oyunculardan gelen tepkileri almayı kabul eden isim diyebiliriz.

Hoş Türkiye’de büyük bir problem olacağını düşündüğümüz bu açıklamaların Avrupa ya da Amerika reaksiyonları ne olur bilinmez. Belki oradaki oyun severler bizimkiler kadar çılgın değildir. Ama ülkemizde çok büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir. Fallout 4 için kutulu seçenekle oyunu aldığınız zaman ne yazık ki oyunun tamamını almış sayılmıyorsunuz. Yani bu demek oluyor ki Fallout 4 kutulu satın aldıktan sonra sürekli olarak Steam güncellemelerinden oyununuzu güncellemeniz gerekecek.

Şuanda bazı oyun severlerin canının sıkılmaya başladığını hissedebiliyorum. Pete Hines tarafından yapılan açıklamaya göre bunun sebebi oyunun steam üzerinden aktif edilmesi olarak gösteriliyor. Konsol için çıkarılan Fallout 4 oyununda bu tarz bir problem yaşanmadığını ve blu-ray olarak satıldığını ifade ediyor. Fakat DVD formatında satılan PC sürümü Fallout 4 bu anlamda problemmiş. Dolayısıyla yapılan bu açıklamanın ardından kaçınış olmadığı da anlaşıldı. Kutulu içeriğe sahip olsak bile Fallout 4 oyununun tamamına sahip olamayacağız.

Pete Hines’e yöneltilen ve cevap bulamayan yüzlerce sorununsa ana fikri hep aynı yöndeydi. Oyunu internetten güncellememiz gerekecekse neden disk satışını aktif ediyorsunuz şeklindeki sorular tamamıyla havada kaldı. Bunları ya görmezden geldiler ya da cevabı belli olmayan bir soru olduğundan dolayı cevaplamak istemediler.

Bethesda firması gelmiş geçmiş en büyük açık dünya oyununu bekleyen oyunculara bu üzücü haberi verdi. Ancak yine de Fallout 4 beklentilerini kıracak bir detay olduğunu düşünmüyorum. Çünkü oyunu bekleyen çok büyük bir kitle var ve bu oyun gerçekten bomba gibi bir giriş yaparak oyun dünyasında var olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir