Fallout 4 Modları Yapılmaya Başlandı ve Shelter İçin Android Açıklamaları Son Buldu

 Fallout 4 Modları

Fallout 4 oyunu önceki serileriyle olduğu gibi yine geniş kitlelerce beklenir olmuş. Muazzam bir harita detayının yanı sıra açık dünya yönünden en gelişmiş oyun deneyimini sunacak. Ayrıca oyun o kadar ayrıntılı olarak tasarlanmış ki oyuncuların sıkılma gibi bir lüksleri olmayacak. Yapımcı Bethesda tarafından yapılan açıklamalarda tüm bu özgür dünyaya birde mod desteğinin getirileceği eklendi.

E3 oyun fuarında yapılan tanıtımlarda oyunun her noktasına müdahale edilebileceği söylenmişti. Öyle ki silahımızın üzerinde bulunan vidaya kadar değişiklik yapabiliyorduk. Bu tüm oyuncuları daha da heyecanlandırmışken birde mod desteğinin gelmesi yeni birçok gelişmenin önünü açtı. Bethesda verdiği demeçle modların oyunun her alanına uyarlanabileceğini duyurdu. Bu duyurudan sonra Zealolee isimli bir geliştirici oyunda bulunan bir rifle silahı kendine göre en baştan dizayn etmeye başladı. İlk görsellerini paylaşarak oyuncuların heyecanını ikiye katladı.

Modlama süreçleri daha uzun bir zaman devam ederek farklı işler çıkacağa benziyor. Bethesda gerçekten mükemmel bir işe imza atmış gözüküyor. Aynı zamanda Fallout oyununu mobil oyuncuların beğenisine E3 2015 fuarında sunmuştu. Fuarın hemen ardından iOS platformu için sunulan Fallout Shelter için Android desteğinin ne zaman geleceği büyük merak konusuydu. Mobil dünyada Candy Crush ile yarışmaya başlayan oyunun sadece iOS ile bunu başarabildiği gören yapımcılarında iştahı en az oyuncular kadar kabardı.

Son yapılan açıklamalara göre Fallout Shelter Ağustos ayı içerisinde Android cihazlar için çıkmış olacak. Android kullanıcılarında oynamaya başlayacağı oyundan sonra gözler Fallout 4 resmi çıkış tarihine çevrilecek. Çünkü esas bomba oyunun kendisinde saklı gibi gözüküyor. Fallout 4 PC, PS4 ve Xbox One platformlarında 10 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir