Fallout 4 İle Multiplayer ve Modlar Gelecek Mi?

 Fallout-4-multiplayer

Bildiğiniz gibi efsanevi oyun Fallout serisinde şimdiye kadar hiç multiplayer ve mod desteği görülmedi. En çok oynanan Fallout 3, New Vegas ve Skyrim ile bu özellikler anılmamıştı bile. Ancak Fallout 4 tüm tabuları yıkarak efsanevi bir giriş yapacağa benziyor. Çünkü söylentilere göre multiplayer ve modlar aktif olacak. Hem de bu söylentilerin kaynağı çok sağlam.

Bethesda şirketinin başarılı oyunu Fallout için yönetici Todd Howard şu cümlelere yer verdi. ‘Fallout oyun konseptine çoklu oyuncu sistemi koymak oyunun tüm amacını ortadan kaldırır. Ancak biz tasarladığımız her projenin çoklu oyunculu versiyonunu yaparak kendimiz deniyoruz. Fallout için yaptık ve oyunun amacından saptığını gördük.’ Bu ifadelerden sonra Fallout serisi takipçileri son derece heyecanlandı. Resmen Todd Howard çoklu oyunculu sistemin zaten var olduğunu ancak aktif olmadığını belirtti.

Bethesda stüdyolarında şu sıralar yoğun bir çalışma söz konusu. Gerek Elder Scrolls gerekse Fallout çalışmalarıyla yoğun bir tempo geliştiricileri bekliyor. Neyse ki Bethesda eski kafalı bir şirket değil, Todd Howard aynı şekilde oyunculardan kopuk bir yönetici değil. Bu kriterlerle oyuncu isteklerini göz önünde bulundurarak modların ekleneceğinin müjdesini verdi. İşte tam bu noktada insanların kafasında çoklu oyuncu yani multiplayer özelliğinin sürpriz olarak geleceği canlandı.

Yapılan açıklamalarda Fallout 4 modlarının ilk olarak PC platformuna çıkacağı, daha sonra Xbox One ve anlaşma sağlanırsa Sony Play Station 4 için çıkması dikkat çekti. Eğer Sony ile anlaşma sağlanamazsa PS4 oyuncularının modları kullanamayacağı haberini buradan verelim. Oyunun çıkmasına aylar kala gerçekleşen bu atılımlar ile Fallout 4 meraklılarının heyecanlı bekleyişleri daha da alevlendi. Oyun 10 Kasım 2015 tarihinde Xbox One, Play Station 4 ve PC formatlarında aramızda olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir