Fallout 4 Hakkında Yeni Detaylar

 

Fallout-4-hakkinda-bilgi

Fallout oyunu daha önceki 3 serisinde ciddi oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Buna rağmen 2010 yılında çıkmış olan ve Vegas şehrini hiç alışmadığımız yüzüyle bizi gösteren modla karanlığa gömüldü. Yaklaşık 5 yıl süren sessizliğini New Vegas’tan bu yana bozmayan oyun hakkında yapılan açıklama tatmin ediciydi.

En son E3 oyun fuarında gerçekleştirilen söyleşilerde Fallout 4 için birçok açıklama yapıldı. Bunlardan şüphesiz en ilgi çekenleri oyunun nerede geçeceği ve hangi platformlarda oynanacağıydı. Çünkü Fallout kitlesi oyunun son sürümünü oynarken Play Station 3 ve Xbox 360 hakimdi. Oyunun eski konsollara çıkıp çıkmayacağı merak konusuyken Play Station için çıkmayacağı haberi oyuncuların bir kısmını üzdü. Sadece Xbox One için çıkması planlanan oyun E3 fuarında yapılan açıklamalarla platformları netleştirdi. Buna göre Fallout 4 PC, Play Station 4 ve Xbox One platformlarında çıkacak.

Fallout 4 oyunu kıyametten arda kalan Boston şehrinde geçecek. Bu açıklamanın ardından ilk düşünülen şey Boston şehrinin nasıl grafiklerle karşımıza çıkacağıydı. Yapımcı Todd Howard E3 fuarında yaptığı açıklamayla 30 fps ile oynanabileceğini açıkladığında ciddi bir heyecan yarattı. Şimdi gelen açıklamalar ise oyunun tüm platformlarda 1080p olacağı. Öyle gözüküyor ki yapımcı firma Fallout 4 ile piyasayı yerle bir edecek.

Yapılan açıklamalarda dikkat çekici unsurların en sonuncusu ise herkesi şaşkına çeviren bir detaydı. Yapımcı ve geliştiricilerden Jeff Gardiner tarafından söylenen uzun oyun tanımı bir hayli büyük yankı buldu. 400 saat oynadığını fakat henüz göremediği kısımlar olduğunu belirten geliştirici oyunun oldukça uzun soluklu olduğunu açıklamış oldu. Son dönemlerde kısa süreli, çabuk bitirilebilen oyunlardan sıkıldığımız malum. Buna rağmen böyle bir çalışmayla karşımıza çıkacak Fallout 4 ciddi bir etki yaratacağa benziyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir