Fallout 4 Artık 4 Mevsim Oluyor

Fallout 4 Artık 4 Mevsim Oluyor

Fallout 4 oyunu büyük bir sükse yapan çıkışıyla oyun severlerin favorisi olma yolunda hızla ilerliyor. Bununla beraber 2015 itibariyle oyunlara çıkan modlarda sınır olmadığını görmüş olduk. Özellikle GTA serisiyle oyuncuların çok fazla ısındığı modifikasyon dosyalarına artık Fallout serisi de dahil olacak gibi gözüküyor. Çünkü her geçen gün Fallout 4 modları olarak yeni içerikler bağımsız geliştiriciler tarafından yayınlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere oyuna Tales from the Borderlands görünümü kazandıran yeni bir modifikasyonla Fallout 4 çok daha eğlenceli gözükmeye başlamıştı. Daha aradan çok kısa bir süre geçmesine karşın bu sefer yeni bir mod ile karşımıza çıkıyor. Oyuna başladığınızda bu özelliği nasıl unutmuşlar diye aklınıza takılan bir durumu bu mod ile gidermeniz mümkün. Zira GameDuchess tarafından geliştirilen mod Fallout 4 için mevsimleri oyuna getiriyor.

Buna bağlı olarak oyunda hangi ayda olursanız ona göre bir mevsim seçeneği seçebiliyorsunuz. Ancak bunun otomasyon noktasında devreye girmediğini belirtmekte fayda var. Yani modu yüklemeniz halinde kendiniz manuel olarak değiştirmeniz gerekiyor. Oyunun hangi ayındaysanız ona uygun mevsimi dilediğiniz gibi seçmeniz mümkün. Oyunun zorlandığınız bölümlerinde bu özellik aslında işe yarayabiliyor.

Fallout 4 Seasons modu geliştirilirken Nagasaki ve Hiroshima şehirlerinin fotoğrafları benimsenerek çalışılmış. Aynı zamanda geliştiricilerin oyuna daha renkli bir hissiyat katabilmek adına eksik gördükleri bu eklentiyi yaptıklarını duyuralım. Bu gibi gerçekçiliği arttırarak oyuna daha akıcı bir hal sağlayan modlar her oyuncu için özel bir yere sahip denilebilir. Fallout 4 mevsim modu sayesinde artık oyun içerisinde kendinizi gerçekten doğanın içerisinde kaybolurken hissedebileceksiniz. Aynı The Last of US gibi bir ambiyans yaratmanız mümkün olmuş olacak. Geliştiriciler tarafından yayınlanmış olan Fallout 4 mevsim modu fragmanı ise gerçekten büyüleyici denilebilir. Yükleme noktasında kararınızı etkileyecekken nexusmods.com adresinde ilgili oyun sayfasından ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir