F1 2015 Temmuz’da mı Çıkacak?

F1 2015

Formula1 2015 oyunu ilk olarak Codemasters firması tarafından 12 Haziran’da çıkacak diye duyuruldu. Fakat son yapılan açıklamada 10 Temmuz’da yayınlanacağı belirtildi. Bu gecikmenin asli sebebini bilmesek bile normalde serinin önceki oyunlarının kışın çıktığını bildiğimiz için garipsemedik. F1 2014 oldukça vasat bir oyundu ve buna karşın Codemasters F1 2015 için yeni bir grafik motoruyla çalışmaya başladı. 60 fps hızla muhteşem oyun deneyimini amaçlayan F1 2015 heyecan verici yarışlara sahne olmak istiyor.

Formula 1 sezonuna dair pist, sürücü, marka, araç ve görünüm güncellemelerinin tümünün lisansını almış olan firma yarış oyunu sektöründe bulunan açığı kapatmak istiyor. Oynanış yönünden EGO 4.0 motoruyla üretilen F1 2015 merak uyandırmıyor değil. Yarış severleri özellikle de F1 takipçilerini şimdiden gün saymaya başlatan oyun geçtiğimiz günlerde bir trailer yayınladı. Oyunun iç görünümünden çeşitli görsellerle hazırlanmış olan bu trailer kısa bir süre içinde binlerce kişi tarafından izlendi. Bekleyenlerini Temmuz ertelemesiyle biraz üzse de çıktığında beklemeye değecek bir oyun olduğunu düşündürüyor.

F1 2015 oyunu PC için olduğu kadar PS4 ve Xbox’ta da bekleniyor. Özellikle PS4 için 1080p görüntü kalitesini destekleyen oyun Xbox One için 900p desteğiyle dikkat çekiyor. 10 Temmuz’da resmi olarak piyasaya tanıtılacak olan oyun yarış oyunu eksiğini kapatır mı bilinmez. Ama daha şimdiden merakla beklendiğine göre Codemasters’ın amacına ulaşma ihtimali var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir