Everythings İle Bambaşka Bir Oyun Deneyimi

Everythings İle Bambaşka Bir Oyun Deneyimi

Everythings oyunu sinema severlerin aşina olabileceği bir proje olarak duyuruldu. Her isimli filmde kullanılan bir video oyununu temsil eden yapım David OReilly imzası taşıyor. Oyunu film için tasarlayan kişide bizzat kendisi. Dolayısıyla oyunun tasarım süreci, oyun dünyasına sunulması ve geliştirilmesinde etkin bir rol oynuyor. Peki Everythings oyunu ne zaman çıkacak diye merak ediyor musunuz? Muhtemelen filmi izleyenlerin daha şimdiden heyecanlandıklarını düşünmek yanlış olmayacaktır.

Oyun filmde olduğu gibi her şeyin yerine geçtiğiniz bir simülasyon olarak düşünülebilir. Yani evrende var olan her nokta olabiliyorsunuz. Bunu daha iyi bir cümleyle anlatmak için büyük bir çaba sarf eden oyunun yaratıcısı kısaca şöyle bahsediyor. ‘Eğer görebiliyorsanız, o olabiliyorsunuz.’ Yani buradan da anlaşılacağı gibi oyunda görebildiğimiz ve fark edebildiğimiz her detayın yerine geçebiliyoruz. Bu demek oluyor ki evrenin her bir yapı taşının gözünden dünyada etkileşime geçebiliyoruz.

Everythings Oyununun Amacı

Everythings oyunu konusu itibariyle evrende ve dünyada olan her detayı ve nesneyi etkileşime dahil ederek ciddi bir deneyim sahibi olmayı kapsıyor. Kısacası hayatın içerisinde gördüğümüz fakat mantığını ya da detaylarını kavrayamadığımız her bir parçayı olma şansı sunuyor. Everythings ile her şeyin oynanabilir olduğu bir projeye imza atan David OReilly oldukça heyecanlı olduğunu yaptığı röportajlarda duyurdu.

Aynı zamanda film sayesinde de ciddi bir kitleye hitap ettiğini ve bu kitlenin de heyecanına ortak olduğunu belirtti. Dünyada ve evrende bulunan her bir zerreyle etkileşime geçerek deneyim sahibi olabileceğiniz, şimdiye kadar çıkarılmış en özgür oyun olarak tarihe geçen bir yapımdan bahsediyoruz. Şuan için PlayStation 4 platformuna çıkacak olan Everythings oyunu için fragman ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir