Everybody’s Gone to The Rapture PC İçin Geliyor

Everybody's Gone to The Rapture PC İçin Geliyor

Everybody’s Gone to The Rapture oyunu 2015 yılının Ağustos ayında resmi olarak çıktı. İngiliz bir grup tarafından geliştirilen oyun The Chinese Room imzası taşıyor. Bağımsız oyun geliştiricilerinin harika bir iş çıkararak yarattıkları oyun bir nevi simülasyon olarak değerlendirilebilir. PlayStation 4 konsolu için yapılan anlaşma tam zamanında yetiştirilerek iyi bir noktaya sıçramalarını sağladı. Özellikle Everybody’s Gone to The Rapture PS4 sürümü son derece dikkat çekici bir oynanışa sahne oluyor.

Daha çok Gone Home ve Dear Esther gibi konsept oyunlarını andıran yapısıyla birçok oyun severin dikkatini çekmeyi başardı. Alınan haberlere bakılırsa oyunun geliştirilmesine devam edildiği öğrenildi. Akıllara gelen Xbox One ya da PC sürümü ise birkaç aydan beri konuşuluyordu. Bunun yanında PS4 platformuna özel olarak satışa sunulması bu yolu tıkar mı diye de düşünmüyor değildik.

Nihayet The Chinese Room yetkililerinden Everybody’s Gone to The Rapture yeni sürüm hakkında açıklamalar gelmeye başladı. Buna bağlı olarak PlayStation 4 sürümünün geliştirilmesinin yanı sıra oyunun diğer platformlara sıçraması da çok yakın gibi bir ibare kullanıldı. Henüz Xbox ismi anılmasa da PC platformu için tam anlamıyla derin bir çalışma yürütüldüğünü söyleyebiliriz.

Everybody’s Gone to The Rapture PC çıkış tarihi için henüz net bir bilgi yer almıyor. Oyunun gelişiminin hangi aşamada olduğu ve ne zaman biteceği de net olarak bilinmiyor. Ancak resmi olarak kısmen onaylandığını söylemek mümkün olabilir. Çünkü Steam tarafından yayınlanan yeni listelerde oyunun PC platformu için olan versiyonu görüldü. Hatta kapak fotoğrafıyla birlikte yayınlanan Steam sayfasında çok sayıda oyuncunun dikkatini çektiğinin altını çizelim. Tabi henüz Everybody’s Gone to The Rapture PC versiyonu için sistem gereksinimleri ve teknik detayları yer almıyor. Örneğin 4K görüntü desteğinin sunulup sunulmayacağı gibi faktörler hep tahmine yönelik düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir