Eve Online’da Kayıp

 

EVE Online’ın baş tasarımcı Kristoffer Touborg, önceki gün facebook sayfasından “gemisini terkeden” benzetmesiyle CCPGames’ten ayrılığını duyurup,  League of Legend oyunuyla tanınan Riot Games ile anlaştığını yazması  oyun dünyasına önemli haber olarak düştü.

“İnanılmaz geçen beş yılda, aşkla bu oyunda ve burada çalıştım” yazan Touborg, “Herkese nasip olmayacak bir şekilde her sabah kalkıp CCPGames’e gittiğim için mutluydum. Ve orada çalışma fırsatı verildiği için her zaman onlara minnettar olacağım” dedi.

Touborg, Riot ile hangi pozisyonda çalışacağını,  ayrıca, CCP ile ayrılığının ne zaman resmi olarak açıklanacağını ve Riot anlaşmasını ne zaman açıklanacağını belirtmedi. Ama kitlesel bir başarı yakalayan MOBA rekabetine gönderme yapmayı da ihmal etmedi. Talihsiz EVE severler için Touborg ve yaptıkları geride kalırken,  geriye kendisini benzettiği durumun kafalarda bıraktığı soru işareti yer edindi.

One comment

  1. tamamen duygusal geliyor bana :) hayatın gerçekleri.inş lol’e güzel şeyler katar.bizde bunu oyun oynarken hissedebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir