Europa Universalis IV Genişleme Paket İçeriği

EUROPA UNiVERSALiS IV

Europa Universalis IV oyununa mükemmel bir genişleme paketi geliyor. Common Sense isimli kitaptan oyuna uyarlanacak olan bu güncelleme ile birlikte oyun içeriği farklı bir boyut kazanacak. Bir oyunun sadece savaştan ibaret olmadığını anlatan bu paketle birlikte, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, rütbe sistemi ve birçok diplomatik anlaşma ile karşılaşacaksınız.

Europa Universalis 4 oyununa gelecek bu Common Sense paketi ile birlikte binaların yapım aşamalarında da farklılıklar olacak. Bina inşaları artık yapılan alana ve değerine göre belirli limitlere sahip olacak. Monarşi ile kazanılan puanları kullanırken artık ticari bölümler özelleştirmelere açık olacak.

Parlamenter Sistem: İngiltere Anayasasında farklı bir parlamenter sistem kullanılacak.

Dünya Kliseleri: Protestanlar, inanç sistemlerini özel hale getirebilecek, tahtlarına uygun olan yakınlıklar tercih edilebilecek.

Farklı Dinler: inanç sistemindeki bir diğer yenilik ise Budizm, Protestanlık gibi dinlerin eklenmesi oldu.

Rütbe Sistemi: Milletinizi en iyi şekilde yükseltmek için yatırım yapmanız lazım, büyük bir devlet olunca da rütbe sisteminde bir takım yenilikler olacaktır.

Yönetim Şekilleri: Teokratik yönetim şekli oyuna dahil olacak, ayrıca esas karakterler için de bir takım mekanikler ilave edilecek. Roma-Cermen bölgesinde farklı şehirler yaratabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir