Eski Konsol Oyuncularına GTA Online Darbesi

Eski Konsol Oyuncularına GTA Online Darbesi

Rockstar tarafından üretilmiş olan GTA 5 kadar GTA Online oyunu da başarıya ulaştı. Dünya çapında oynayanı bulunan oyun şuana dek Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 ve PC platformlarında oynanıyordu. Aslına bakarsanız buraya kadar bir problem yok gibi gözüküyor. Yine tüm platformlarda oynanacağının altını çizelim.

Ancak Rockstar yetkililerine geçtiğimiz günlerde yönetilen bazı sorular eski konsol oyuncularını üzecek gibi gözüküyor. Birçok Xbox 360 ve PlayStation 3 oyuncusu GTA Online oynuyor. Bunun yanı sıra yeni çıkacak olan tüm güncellemeleri takip ediyorlar ve özellikle Freemode Event için gün sayıyorlardı. Ancak yapılan açıklama bu beklentileri boşa çıkarmaya yetti. Rockstar yetkilisi anlık teknolojik gelişimlerin eski konsollarla uyumlu olmadığını savundu.

Dolayısıyla GTA Online için gelecek olan güncellemelerin eski konsolları kapsamayacağını söyledi. Birçok oyuncunun tepkisine yol açsa bile Rockstar bu adımdan vazgeçecek gibi durmuyor. Zira bir noktada haklı sayılabilir. Eski konsollarda görüntü kalitesinden oynanabilirliğe kadar birçok detayı yenisiyle kıyaslayamazsınız. Bu sebeplerden ötürü oyunun yıpranmasını göz önüne alarak GTA Online için güncellemeleri durduruyor olabilirler.

Bildiğiniz gibi GTA Online Freemode Event herkes tarafından çok konuşulmuştu. 15 Eylül 2015 tarihinin resmi çıkış tarihi olması fakat sadece PS4, Xbox One ve PC için çıkması gerçekten şok etkisi yarattı. Şimdiye dek tüm umutların devam etmesine rağmen hem Freemode Event güncellemesinin gelmemesi, hem böyle bir açıklama yapılması eski konsoluyla GTA Online oynayanları perişan etti.

Gelmiş geçmiş en büyük açık dünya oyunları arasında gösterilen yapım için çeşitli sosyal medya kampanyaları başlatıldı. Ancak Rocstar Games cephesinin geri adım atarak tekrar eski konsollar için güncelleme yayınlayacağını hiç zannetmiyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir