Endless Space 2 Resmi Olarak Duyuruldu

 Endless Space 2

Endless Space oyunu büyük bir fantastik kapıyı aralamayı başardı. Ubisoft tarafından geliştirilecek olan, ardından birkaç bilim kurgu severin Ubisoft çatısından ayrılarak geliştirdiği bir oyun. Aynı zamanda ekip şuanda Amplitude Studios adı altında toplanmış durumda. Endless Space dışında birde Endless Legend 4x oyunu var ki aksiyon sevenlerinde gözünde ciddi bir değer oluşturuldu.

Öncelikle oyuna geçmeden Amplitude Studios için birkaç bir şey söylemek istiyorum. Çünkü oyuncular tarafından fazlasıyla tutulan ve ciddiye alınan bir firma. Düşünün ki oyuncularından gelen her bir şikayeti, eleştiriyi ve öneriyi ciddiye alan bir firma var. Uçuk mu geliyor? Yapımcının yaptığı tam olarak bundan ibaret diyebilirim. Ayrıca Endless Legend oynayanların sonradan eklenen uzay gemisini hatırlamamaları mümkün değil. İşte o gemiyi Endless Space 2 oyununun fragmanında gördüğünüzde yüzünüzün alacağı tepkiyi gerçekten merak ediyoruz.

Endless Space 2 oyunuyla sıra dışı bir yolculuk bizleri bekliyor. İlk oyunla yakalanan çıkış aksiyon oyunuyla sürmüştü. Şimdi aksiyon oyunundan bir parçayla Endless Space 2 oyununun fragmanı yayınlandı. Görünen o ki Endless Legend oyununun hikayesini devam ettirecek. Hikayenin devamının nerelere ulaşacağını, ilk oyunla ne kadar içli dışlı olunacağı ve oyun sınırlarının nasıl belirlendiği en merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak yapılan her hangi bir resmi açıklama bulunmuyor.

Zaten Endless Space 2 oyununun GamesCom fuarında detaylı bir biçimde tanıtılması bekleniyor. Bu tanıtımın ardından küçük bir zaman dilimi beklenerek halka açık bir biçimde sunulmasıysa garanti gibi duruyor. Şuan belli olmayan çıkış tarihinin fuarda belli olması da mümkün olan teoriler arasında yer alıyor. Eğer bilimkurgu oyunlarını seviyorsanız Endless Space 2 tıpkı ilk oyun gibi sizi büyüleyebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir